Admin and Site Enhancements (ASE) Pro - en to pl translation catalogue (1599 entries)

en: "I'm not a robot" checkbox
pl: Pole wyboru „Nie jestem robotem”

en: %1$s entry permanently deleted | %1$s entries permanently deleted
pl[0]: %1$s wpis został usunięty
pl[1]: %1$s wpisy zostały usunięte
pl[2]: %1$s wpisów zostało usuniętych

en: %1$s form moved to the Trash. %2$sUndo%3$s | %1$s forms moved to the Trash. %2$sUndo%3$s
pl[0]: %1$s formularz został przeniesiony do Kosza. %2$sCofnij%3$s
pl[1]: %1$s formularze zostały przeniesione do Kosza. %2$sCofnij%3$s
pl[2]: %1$s formularzy zostało przeniesionych do Kosza. %2$sCofnij%3$s

en: %1$s form permanently deleted | %1$s forms permanently deleted
pl[0]: %1$s formularz został usunięty
pl[1]: %1$s formularze zostały usunięte
pl[2]: %1$s formularzy zostało usuniętych

en: %1$s form permanently deleted. | %1$s forms permanently deleted.
pl[0]: %1$s formularz został usunięty.
pl[1]: %1$s formularze zostały usunięte.
pl[2]: %1$s formularzy zostało usuniętych.

en: %1$s form restored from the Trash. | %1$s forms restored from the Trash.
pl[0]: %1$s formularz został przywrócony z Kosza.
pl[1]: %1$s formularze zostały przywrócone z Kosza.
pl[2]: %1$s formularzy zostało przywróconych z Kosza.

en: %s (Edit )
pl: %s (Edytuj )

en: %s Field
pl: Pole %s

en: %s characters only allowed.
pl: Możesz wpisać tylko %s znaków.

en: %s is invalid.
pl: Pole %s jest niepoprawne.

en: %s is required.
pl: Pole %s jest wymagane.

en: ( no title )
pl: ( bez tytułu )

en: (Default is 'secret')
pl: (Domyślnie jest „tajne”)

en: (Default is 160px)
pl: (Domyślnie jest 160 pikseli)

en: (Default is 20%)
pl: (Domyślnie 20%)

en: (ID %d )
pl: (Identyfikator %d )

en: (filtered from _MAX_ total entries)
pl: (odfiltrowano z _MAX_ wszystkich wpisów)

en: 0.000001 (6 decimal places)
pl: 0,000001 (6 miejsc po przecinku)

en: 0.00001 (5 decimal places)
pl: 0,00001 (5 miejsc po przecinku)

en: 0.0001 (4 decimal places)
pl: 0,0001 (4 miejsc po przecinku)

en: 0.001 (3 decimal places)
pl: 0,001 (3 miejsc po przecinku)

en: 0.01 (2 decimal places)
pl: 0,01 (2 miejsc po przecinku)

en: 0.1 (1 decimal place)
pl: 0,1 (1 miejsc po przecinku)

en: 1 Column
pl: 1 kolumna

en: 1 hour (default)
pl: 1 godzina (domyślnie)

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: 1-3 years
pl: 1-3 lata

en: 1-6 months
pl: 1-6 miesięcy

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 10 years ahead
pl: 10 lat do przodu

en: 100 years ahead
pl: 100 lat do przodu

en: 1000 (1 thousand)
pl: 1000 (1 tysiąc)

en: 10000 (10 thousands)
pl: 10000 (10 tysięcy)

en: 100000 (100 thousands)
pl: 100000 (100 tysięcy)

en: 1000000 (1 million)
pl: 1000000 (1 milion)

en: 120 seconds
pl: 120 sekund

en: 15 minutes
pl: 15 minut

en: 15 seconds
pl: 15 sekund

en: 2 Columns
pl: 2 kolumny

en: 2 minutes
pl: 2 minuty

en: 20 minutes
pl: 20 minut

en: 25 years ahead
pl: 25 lat do przodu

en: 3 Columns
pl: 3 kolumny

en: 3 minutes
pl: 3 minuty

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: 30 seconds
pl: 30 sekund

en: 4 Columns
pl: 4 kolumny

en: 4 hours
pl: 4 godziny

en: 404 page
pl: Strona 404

en: 45 seconds
pl: 45 sekund

en: 5 Columns
pl: 5 kolumn

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: 50 years ahead
pl: 50 lat do przodu

en: 6 Columns
pl: 6 kolumn

en: 6-12 months
pl: 6-12 miesięcy

en: 60 minutes
pl: 60 minut

en: 60 seconds
pl: 60 sekund

en: 65 or above
pl: 65 lub więcej

en: 75 years ahead
pl: 75 lat do przodu

en: 90 seconds
pl: 90 sekund

en: <a href="#" class="csm-add-filter">Specify frontend location details &raquo;</a>
pl: <a href="#" class="csm-add-filter">Określ szczegóły lokalizacji interfejsu &raquo;</a>

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
pl: <div class="asenha-warning">Ta funkcja <strong>działa tylko z domyślną stroną logowania WordPress</strong>. Nie obsługuje niestandardowej strony logowania utworzonej ręcznie za pomocą kreatora stron lub innej wtyczki.<br /><br />Nie jest również <strong>jeszcze kompatybilny z metodami uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA)</strong>. Jeśli używasz wtyczki 2FA, użyj funkcji zmiany adresu URL logowania dołączonej do tej wtyczki lub użyj innej wtyczki, która jest z nią kompatybilna.<br /><br />I oczywiście, aby poprawić bezpieczeństwo, <strong>użyj czegoś innego niż "login"</strong> dla niestandardowego slugu logowania.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
pl: <span class="faded">(Domyślnie 1 minuta)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
pl: <span class="faded">(Domyślnie 15 sekund)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Authentication</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Autoryzacja</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Bcc</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">BCC</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Pobierz adres IP w pierwszej kolejności z następujących nagłówków:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Live Site URL</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Adres URL włączonej witryny</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Hasło</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to email</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Odpowiedź do (e-mail)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to name</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Odpowiedź do (nazwa)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Bezpieczeństwo</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Wyślij test maila do</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Email nadawcy</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Imię nadawcy</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
pl: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Użytkownik</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
pl: <strong>Kod do wstawienia po &lt;body&gt; z priorytetem</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
pl: <strong>Kod do wstawienia przed &lt;/head&gt; z priorytetem</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
pl: <strong>Kod do wstawienia w sekcji stopki przed tagiem &lt;/body&gt; z priorytetem</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
pl: <strong>Błąd:</strong> Nieprawidłowy adres e-mail lub nieprawidłowe hasło.

en: <strong>Insert CSS with the priority of</strong>
pl: <strong>Wstaw CSS z priorytetem</strong>

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
pl: <strong>Treść twojego pliku ads.txt:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
pl: <strong>Twoja zawartość pliku app-ads.txt:</strong>

en: A particular page/post/CPT.
pl: Konkretna strona/wpis/wpis własnego typu.

en: A post type of the current page.
pl: Rodzaj treści aktualnej strony.

en: A single URL for some or all roles
pl: Pojedynczy adres URL odnośnika dla jednej lub wielu ról

en: ALTCHA (self-hosted)
pl: ALTCHA (samodzielnie hostowane)

en: ALTCHA secret key
pl: Klucz prywatny ALTCHA

en: ALTCHA widget
pl: Widżet ALTCHA

en: ALTCHA will not work untill the Secret Key is set up. Add the key in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
pl: ALTCHA nie będzie działać, dopóki nie zostanie ustawiony klucz prywatny. Dodaj klucz w module ochrony CAPTCHA ASE %1$stutaj%2$s.

en: AND
pl: I

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
pl: Wyprzedaż ASE w wersji pro na KONIEC ROKU! 20% rabatu. Dostępna licencja dożywotnia (LTD).

en: AVIF Support Status
pl: Stan wsparcia AVIF

en: AVIF Upload
pl: Przesyłanie AVIF

en: About the same
pl: Tak samo

en: Accounting / Finance
pl: Księgowość / Finanse

en: Action
pl: Akcja

en: Actions
pl: Akcje

en: Activate
pl: Włącz

en: Active
pl: Włączony

en: Add
pl: Dodaj

en: Add CAPTCHA protection to various forms in your site to help prevent automated bot, spam or malicious submissions.
pl: Dodaj ochronę CAPTCHA do różnych formularzy w twojej witrynie, by chronić ją przed automatycznymi botami, spamem i wysyłką wirusów.

en: Add CSS / SCSS Snippet
pl: Dodaj fragment CSS / SCSS

en: Add CSS/SCSS code
pl: Dodaj kod CSS/SCSS

en: Add Child
pl: Dodaj potomne

en: Add Code Snippet
pl: Dodaj fragment kodu

en: Add Condition
pl: Dodaj warunek

en: Add Fields Here
pl: Dodaj tutaj pola

en: Add File
pl: Dodaj plik

en: Add HTML Snippet
pl: Dodaj fragment HTML

en: Add HTML code
pl: Dodaj kod HTML

en: Add JS Snippet
pl: Dodaj fragment JS

en: Add JS code
pl: Dodaj kod JS

en: Add More Email
pl: Dodaj więcej adresów e-mail

en: Add New
pl: Utwórz

en: Add New %s
pl: Utwórz %s

en: Add New Field
pl: Utwórz pole

en: Add New Field Group
pl: Utwórz grupę pól

en: Add New Form
pl: Utwórz formularz

en: Add New Options Page
pl: Utwórz stronę opcji

en: Add New Post Type
pl: Utwórz typ treści

en: Add New Style Template
pl: Utwórz szablon stylów

en: Add New Taxonomy
pl: Utwórz taksonomię

en: Add PHP Snippet
pl: Dodaj fragment PHP

en: Add Row
pl: Dodaj wiersz

en: Add Separator
pl: Dodaj separator

en: Add User Role Slug(s) to Admin Body Classes
pl: Dodaj odnośniki bezpośrednie roli użytkownika do klas treści administratora

en: Add Username to Admin Body Classes
pl: Dodaj nazwę użytkownika do klasy body administratora

en: Add Your Review
pl: Dodaj własną recenzję

en: Add a delay of 1.5 seconds to verification
pl: Dodaj 1,5 sekundy opóźnienia do weryfikacji

en: Add categories for the media library and enable drag-and-drop categorization of media items. Categories can then be used to filter media items during media insertion into content.
pl: Dodaj kategorie do biblioteki multimediów i włącz kategoryzację elementów multimedialnych metodą „przeciągnij i upuść”. Kategorie można następnie wykorzystać do filtrowania elementów multimedialnych podczas wstawiania multimediów do treści.

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
pl: Dodaj niestandardową &lt;treść&gt; klasy w pojedynczym widoku niektórych lub wszystkich typów postów publicznych. Kompatybilny z klasami już dodanymi przy użyciu <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">wtyczki Custom Body Class</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
pl: Dodaj niestandardowy CSS na wszystkich stronach administracyjnych dla wszystkich typów użytkowników.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
pl: Dodaj niestandardowy CSS na wszystkich stronach frontendu dla wszystkich ról użytkowników.

en: Address
pl: Adres

en: Admin
pl: Administrator

en: Admin Columns Manager
pl: Menedżer kolumn administratora

en: Admin Columns Manager for
pl: Menedżer kolumn administratora dla

en: Admin Interface
pl: Interfejs administratora

en: Admin Logo
pl: Logotyp administracyjny

en: Admin Menu
pl: Menu administratora

en: Admin Menu Organizer
pl: Organizator menu administracyjnego

en: Admin Menu Settings
pl: Ustawienia menu administratora

en: Admin Notices
pl: Powiadomienia administratora

en: Admin bar
pl: Pasek administratora

en: Admin bar (frontend) & admin menu (backend)
pl: Pasek administratora (interfejs użytkownika) i menu administratora (kokpit)

en: Admin menu
pl: Menu administracyjne

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Advertising / Public Relations
pl: Reklama / Public Relations

en: Aerospace / Aviation
pl: Lotnictwo / Kosmonautyka

en: After &lt;body&gt;
pl: Po &lt;BODY&gt;

en: After duplication, redirect to:
pl: Po zduplikowaniu przekieruj do:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
pl: Po zapisaniu powyższych ustawień sprawdź poniżej, czy wszystko jest poprawnie skonfigurowane.

en: Age Groups
pl: Grupy wieku

en: Agree
pl: Zgadzam się

en: Agreement
pl: Zgoda

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: All
pl: Wszystko

en: All %s
pl: Wszystkie %s

en: All Code Snippets
pl: Wszystkie fragmenty kodów

en: All Forms
pl: Wszystkie formularze

en: All Media
pl: Wszystkie multimedia

en: All Types
pl: Wszystkie typy

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
pl: Zezwalaj na otwieranie niestandardowych elementów menu nawigacji w nowej karcie

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
pl: Umożliwienie niestandardowym elementom menu nawigacyjnego otwierania linków w nowej karcie przeglądarki za pomocą atrybutu target="_blank". Atrybut rel="noopener noreferrer nofollow" zostanie również dodany w celu zwiększenia bezpieczeństwa i korzyści SEO.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
pl: Zezwól niektórym lub wszystkim rolom użytkowników na przesyłanie plików SVG, które następnie zostaną oczyszczone w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

en: Allow visitors with the following IP addresses to view the site directly:
pl: Zezwalaj odwiedzającym z następującymi adresami IP na bezpośrednie przeglądanie witryny:

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
pl: Wyłącz także style bloków frontendowych/pliki CSS dla wybranych typów postów.

en: Also enable custom ordering for the following post type(s), which are non-hierarchical and does not support page attributes:
pl: Włącz także własną kolejność dla następujących typów treści, które nie są hierarchiczne i nie obsługują atrybutów strony:

en: Also enable frontend access for:
pl: Włącz także dostęp  w interfejsie użytkownika dla:

en: Also hide admin notices for non-administrators.
pl: Ukryj także powiadomienia administratora dla osób niebędących administratorami.

en: Also show additional filter(s) for non-hierarchical taxonomies.
pl: Pokaż także dodatkowe filtry dla taksonomii niehierarchicznych.

en: Always (on page load)
pl: Zawsze (przy wczytaniu strony)

en: Always hide for user role(s)
pl: Zawsze ukryj dla ról użytkowników

en: An URL of the current page where a user who views your website is located.
pl: Adres URL bieżącej strony, na której znajduje się użytkownik przeglądający twoją witrynę.

en: Any
pl: Dowolny

en: April
pl: Kwiecień

en: Archive
pl: Archiwum

en: Arts / Entertainment / Publishing
pl: Sztuka / Rozrywka / Publikacje

en: As a file
pl: Jako plik

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Associate degree
pl: Stopień naukowy

en: Attachment ID
pl: ID załącznika

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Attempts<br />Lockouts
pl: Próby<br />Blokady

en: Audio
pl: Dźwięk

en: August
pl: Sierpień

en: Author Display Name
pl: Wyświetlana nazwa autora

en: Author Email
pl: E-mail autora

en: Author Login
pl: Logowanie autora

en: Author Meta Field
pl: Pole meta autora

en: Author Nice Name
pl: Czytelna dla innych nazwa administratora

en: Author URL
pl: Adres URL autora

en: Author archive
pl: Archiwum autora

en: Auto Responder
pl: Automatyczna odpowiedź

en: Auto verification
pl: Automatyczna weryfikacja

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
pl: Automatycznie publikuj posty z przedawnionym harmonogramem

en: Automatic Width
pl: Automatyczna szerokość

en: Automatically obfuscate email addresses in post content.
pl: Automatycznie zaciemniaj adresy e-mail w treści wpisów.

en: Automotive
pl: Automobilowy

en: Bachelor's degree
pl: Licencjat

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Color ( Focus )
pl: Kolor tła ( aktywnego )

en: Background Color (Hover )
pl: Kolor tła ( po najechaniu )

en: Banking / Mortgage
pl: Bankowość / Hipoteka

en: Bar Color
pl: Kolor paska

en: Bar Color (Active )
pl: Kolor paska (aktywny)

en: Bcc
pl: BCC

en: Before any two nations or group of nations decide to go to war, they should consider doing a chess tournament instead to settle their conflict
pl: Zanim dwa narody lub grupa narodów zdecydują się na wojnę, powinny rozważyć zorganizowanie turnieju szachowego, aby rozstrzygnąć swój konflikt

en: Blob Scene
pl: Sekcja danych

en: Blog / posts page
pl: Blog / Strona z wpisami

en: Blue
pl: Niebieski

en: Blue Inverted
pl: Odwrócony niebieski

en: Blur
pl: Zanikanie

en: Blurry Gradient
pl: Rozmyty gradient

en: Border Color
pl: Kolor obramowania

en: Border Color ( Focus )
pl: Kolor obramowania ( aktywnego )

en: Border Color (Hover )
pl: Kolor obramowania ( po najechaniu )

en: Border Radius
pl: Zaokrąglenie obramowania

en: Border Width
pl: Szerokość obramowania

en: Bottom
pl: Na dole

en: Bottom Spacing
pl: Dolny odstęp

en: Box Shadow
pl: Cień boksu

en: Box Shadow ( Focus )
pl: Cień boksu ( aktywnego )

en: Box Shadow (Hover )
pl: Cień boksu ( po najechaniu )

en: Boxed Plain
pl: Czysty boks

en: Builder
pl: Kreator

en: Bulk Edit
pl: Edycja zbiorcza

en: Bulk Edit Options
pl: Opcje edycji zbiorczej

en: Business Development
pl: Rozwój biznesu

en: Business Opportunity
pl: Możliwość biznesowa

en: Button Label
pl: Etykieta przycisku

en: By specifying your live / production site's URL above, search engine visibility will be automatically disabled on your development / staging sites. This will prevent accidental indexing by search engines. Make sure you include the HTTP protocol, e.g. https://www.google.com
pl: Po podaniu powyżej adresu URL witryny produkcyjnej/na żywo widoczność w wyszukiwarkach zostanie automatycznie wyłączona na witrynach rozwojowych. Zapobiegnie to przypadkowemu indeksowaniu przez wyszukiwarki. Upewnij się, że uwzględniłeś protokół HTTP, np. https://www.google.com

en: Bypass password protection with URL parameter
pl: Omiń ochronę hasłem za pomocą parametru adresu URL

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
pl: Omiń weryfikację certyfikatu SSL. Byłoby to niebezpieczne, gdyby poczta była dostarczana przez Internet, ale mogłoby pomóc w niektórych lokalnych i/lub kontenerowych scenariuszach WordPress.

en: CAPTCHA Protection
pl: Ochrona CAPTCHA

en: CAPTCHA type
pl: Rodzaj CAPTCHA

en: CAPTCHA verification has failed.
pl: Niepoprawna weryfikacja CAPTCHA.

en: CSS Class
pl: Klasa CSS

en: CSS Classes
pl: Klasy CSS

en: CSS, JS, HTML and PHP code snippets
pl: Fragmenty kodu CSS, JS, HTML i PHP

en: Canadian Provinces / Territories
pl: Prowincja kanadyjska / Terytoria

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot delete %1$s, as it is not within %2$s.
pl: Nie można usunąć %1$s, ponieważ nie znajduje się on w obrębie %2$s.

en: Cannot redeclare %s.
pl: Nie można ponownie zadeklarować %s.

en: Cannot redeclare class %s.
pl: Nie można ponownie zadeklarować klasy %s.

en: Cannot redeclare function %s.
pl: Nie można ponownie zadeklarować funkcji %s.

en: Cannot redeclare interface %s.
pl: Nie można ponownie zadeklarować interfejsu %s.

en: Capitalize
pl: Kapitaliki

en: Categories
pl: Kategorie

en: Categorize %s items
pl: Kategoryzuj %s elementy(ów)

en: Categorize 1 item
pl: Skategoryzuj 1 element

en: Categorized %s items
pl: Kategoryzuj %s elementy(ów)

en: Categorizing...
pl: Kategoryzacja...

en: Category does not exist, so cannot be deleted
pl: Kategoria nie istnieje, więc nie można jej skasować

en: Center
pl: Środek

en: Change Login URL
pl: Zmień adres URL logowania

en: Changes have been saved
pl: Zmiany zostały zapisane

en: Changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Checkboxes
pl: Pola wielokrotnego wyboru

en: Choice
pl: Pola wyboru

en: Choices
pl: Wybory

en: Choose Style Template
pl: Wybierz szablon stylów

en: Choose a JSON file or drag it here
pl: Wybierz plik JSON lub przeciągnij go tutaj

en: Choose a form field
pl: Wybierz pole formularza

en: Choose form to preview
pl: Wybierz formularz do podglądu

en: Choose one
pl: Wybierz coś

en: Choose the email field by clicking on the TAGS above
pl: Wybierz pole e-mail klikając na TAGI powyżej

en: Choose this to use the theme's style.
pl: Wybierz tę opcję, aby użyć szablonu stylów.

en: Choose this when you want to implement your own style.
pl: Wybierz to, jeżeli chcesz użyć własnego stylu.

en: Choose this when you want to use the Form Builder default, minimalist style.
pl: Wybierz to, jeśli chcesz użyć Kreatora Formularzy w domyślnym, minimalistycznym stylu.

en: Cick Here
pl: Kliknij tutaj

en: City
pl: Miasto

en: Clean Up Admin Bar
pl: Wyczyść pasek administracyjny

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
pl: Uporządkuj strony administracyjne, przenosząc powiadomienia do osobnego panelu, łatwo dostępnego za pośrednictwem paska administracyjnego.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
pl: Oczyść i przyspiesz pulpit dashboard, całkowicie wyłączając niektóre lub wszystkie widżety. Wyłączone widżety nie będą ładowały żadnych zasobów ani nie będą wyświetlane w Opcjach ekranu.

en: Clear Log
pl: Wyczyść dziennik

en: Clerical / Administrative
pl: Biurowe / Administracyjne

en: Click or drag a field from the sidebar to add it to your form
pl: Kliknij na pola w panelu bocznym lub przeciągnij je, aby dodać je do formularza

en: Click to view hidden admin notices
pl: Kliknij, aby zobaczyć ukryte powiadomienia administracyjne.

en: Close
pl: Zamknij

en: Code Snippets
pl: Fragmenty kodu

en: Code Snippets Editor
pl: Edytor fragmentów kodu

en: Code Snippets Manager
pl: Menedżer fragmentów kodów

en: Collapse
pl: Ukryj

en: Color
pl: Kolor

en: Color ( Focus )
pl: Kolor ( aktywnego )

en: Color (Active )
pl: Kolor (aktywny)

en: Color (Hover )
pl: Kolor ( po najechaniu )

en: Column Gap
pl: Odstęp między kolumnami

en: Column Width
pl: Szerokość kolumny

en: Columns
pl: Kolumny

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comparison
pl: Porównanie

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
pl: Całkowicie wyłącz aktualizacje core, motywu i wtyczek oraz aktualizacje automatyczne. Wyłączysz także sprawdzanie aktualizacji, powiadomienia i e-maile.

en: Complexity
pl: Złożoność

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Confirmation Type
pl: Rodzaj potwierdzenia

en: Construction / Facilities
pl: Budownictwo / Obiekty

en: Consumer Goods
pl: Dobra konsumpcyjne

en: Content
pl: Treść

en: Content / HTML
pl: Treść / HTML

en: Content / HTML - No Preview Available
pl: Treść / HTML - Niedostępny podgląd

en: Content Duplication
pl: Duplikowanie treści

en: Content Management
pl: Zarządzanie zawartością

en: Content Order
pl: Kolejność zawartości

en: Content for the Preview Column
pl: Treść dla podglądu kolumny

en: Continents
pl: Kontynenty

en: Contract
pl: Kontrakt

en: Conveniently add and manage CSS / SCSS, JS, HTML and PHP code snippets to modify your site's content, design, behaviour and functionalities
pl: Wygodnie dodawaj i zarządzaj fragmentami kodu CSS, JS, HTML i PHP, aby modyfikować zawartość, wygląd, zachowanie i funkcjonalność swojej witryny

en: Conveniently register and edit custom post types and custom taxonomies. Enable the creation of custom field groups for your post types and options pages to store data for display on any part of your website.
pl: Wygodnie rejestruj i edytuj niestandardowe typy wpisów i niestandardowe taksonomie. Włącz tworzenie niestandardowych grup pól dla typów wpisów i stron opcji, aby przechowywać dane do wyświetlenia w dowolnej części Twojej witryny.

en: Convert BMP, PNG and JPG uploads to WebP instead of JPG.
pl: Konwertuj przesyłane pliki BMP, PNG i JPG do WebP zamiast JPG.

en: Convert newlines to <br />
pl: Konwertuj znaki nowej linii na kod <br />

en: Copied!
pl: Skopiowano!

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Could not create temporary folder at %s
pl: Nie można utworzyć folderu tymczasowego w %s

en: Could not save uploaded file. The upload was cancelled, or server error encountered.
pl: Nie można zapisać przesłanego pliku. Przesyłanie zostało anulowane lub wystąpił błąd serwera.

en: Countries
pl: Państwa

en: Country
pl: Państwo

en: Create
pl: Utwórz

en: Create New Form
pl: Utwórz nowy formularz

en: Create your own patterns with: %1$s
pl: Utwórz własne wzory za pomocą: %1$s

en: Created At
pl: Utworzono o

en: Created By
pl: Utworzone przez

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
pl: Teraz w wyprzedaży na KONIEC ROKU <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% rabatu</a>.

en: Curves
pl: Krzywe

en: Custom
pl: Własne

en: Custom &lt;head&gt; Code
pl: Własny &lt;head&gt; kod

en: Custom Admin CSS
pl: Niestandardowy Admin CSS

en: Custom Admin Footer Text
pl: Niestandardowy tekst stopki Admin

en: Custom Body Class
pl: Niestandardowa klasa Body

en: Custom CSS
pl: Własny CSS

en: Custom Code
pl: Kod niestandardowy

en: Custom Content Types
pl: Niestandardowe typy treści

en: Custom Field Group
pl: Niestandardowa grupa pól

en: Custom Field Groups
pl: Niestandardowe grupy pól

en: Custom Fields
pl: Własne pola

en: Custom Frontend CSS
pl: Niestandardowy Frontend CSS

en: Custom Post Type
pl: Własny typ treści

en: Custom Post Types
pl: Własne typy treści

en: Custom Style
pl: Własny styl

en: Custom Taxonomies
pl: Własne taksonomie

en: Custom Taxonomy
pl: Własna taksonomia

en: Customer Service
pl: Obsługa klienta

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
pl: Dostosuj kolejność menu administratora i opcjonalnie zmień tytuł pozycji menu lub ukryj niektóre pozycje.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
pl: Dostosuj tekst widoczny w stopce stron wp-admin innych niż ta strona ustawień ASE.

en: DUPLICATE
pl: KOPIA

en: Dark
pl: Ciemne

en: Dashed
pl: Linia przerywana

en: Database
pl: Baza danych

en: Date
pl: Data

en: Date Format
pl: Format daty

en: Date Time
pl: Data i czas

en: Date archive
pl: Archiwum daty

en: Day of the Week
pl: Dzień tygodnia

en: Deactivate
pl: Wyłącz

en: December
pl: Grudzień

en: Default
pl: Domyślnie

en: Default Demo Form
pl: Domyślny formularz demonstracyjny

en: Default Style
pl: Domyśłny styl

en: Default Value
pl: Domyślna wartość

en: Default Value(s)
pl: Domyślne wartości

en: Default is %s
pl: Wartość domyślna to %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
pl: Wartość domyślna to 10. Większa liczba wstaw kod bliżej &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
pl: Wartość domyślna to 10. Większy numer wstaw kod bliżej &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Larger number inserts CSS closer to &lt;/head&gt; and allows it to better override other CSS loaded earlier in &lt;head&gt;.
pl: Wartość domyślna to 10. Większa liczba wstawia kod CSS bliżej &lt;/head&gt; i pozwala lepiej zastąpić inne CSS załadowane wcześniej w &lt;head&gt;.

en: Default is 10. Lower number is executed earlier.
pl: Domyślnie 10. Operacje o niższej liczbie są wykonywane wcześniej.

en: Default is 10. Lower number is loaded earlier.
pl: Domyślnie 10. Operacje o niższej liczbie są wczytywane wcześniej.

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
pl: Wartość domyślna to 10. Mniejsza liczba wstaw kod bliżej &lt;body&gt;

en: Default is 82 from a range between 1 to 100. The higher the number, the higher the quality and the file size.
pl: Wartość domyślna to 82. Można ustawić wartości z zakresu od 1 do 100. Im wyższa liczba, tym wyższe jakość i rozmiar pliku.

en: Default state
pl: Domyślny stan

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
pl: Domyślny tekst to: <em>Dziękujemy za tworzenie z <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
pl: Domyślny tekst to: <em>Wersja %s</em>

en: Default:
pl: Domyślnie:

en: Definitely
pl: Na pewno

en: Definitely not
pl: Na pewno nie

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Permanently
pl: Usuń bezpowrotnie

en: Delivery status
pl: Status wysyłki

en: Descending
pl: Malejąco

en: Description
pl: Opis

en: Design of password-protected pages
pl: Projekt stron zabezpieczonych hasłami

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
pl: Wyłącz <strong>ekran ustawień widżetów opartych na blokach</strong>. Przywraca ekran ustawień klasycznych widżetów podczas korzystania z klasycznego (nie/blokowego) motywu. Nie ma to wpływu na motywy blokowe.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
pl: Wyłącz <strong>obsługę emoji dla stron, postów i niestandardowych typów postów</strong> w panelu administracyjnym i interfejsie użytkownika. Obsługa jest przydatna przede wszystkim w przypadku starszych przeglądarek, które nie mają dla niej natywnej obsługi. Większość nowoczesnych przeglądarek w różnych systemach operacyjnych i na różnych urządzeniach ma teraz natywną obsługę tej funkcji.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
pl: Wyłącz skrypt <strong>jQuery Migrate</strong> na frontendzie, który nie powinien być już potrzebny, jeśli Twoja witryna korzysta z nowoczesnych motywów i wtyczek.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
pl: Wyłącz <strong>powolne ładowanie obrazków</strong>, które zostało włączone standardowo w wersji 5.5 WordPressa.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
pl: Wyłącz <strong>numer wersji</strong> w statycznych adresach URL zasobów, do których odwołuje się &lt;head&gt;, co może ujawnić numer wersji WordPressa. Starsze wersje mogą zawierać niezałatane luki w zabezpieczeniach. Dotyczy przeglądania stron bez zalogowania. Zwiększy to również możliwość buforowania zasobów statycznych, ale może mieć niezamierzone konsekwencje. Upewnij się, że wiesz, co robisz.

en: Disable All Updates
pl: Wyłącz wszystkie aktualizacje

en: Disable Comments
pl: Wyłącz komentarze

en: Disable Components
pl: Wyłącz komponenty

en: Disable Dashboard Widgets
pl: Wyłącz widżety panelu kontrolnego

en: Disable Feeds
pl: Wyłącz Feeds

en: Disable Gutenberg
pl: Wyłącz Gutenberga

en: Disable REST API
pl: Wyłącz interfejs REST API

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
pl: Wyłącz dostęp do interfejsu REST API dla nieuwierzytelnionych użytkowników i usuń ślady adresów URL z &lt;head&gt;, nagłówków HTTP i endpoint WP RSD.

en: Disable Smaller Components
pl: Wyłącz Mniejsze Komponenty

en: Disable XML-RPC
pl: Wyłącz XML-RPC

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
pl: Wyłącz wszystkie kanały RSS, Atom i RDF feeds. Obejmuje to kanały postów, kategorii, tagów, komentarzy, autorów i wyszukiwania. Usuwa także ślady adresów URL kanałów z &lt;head&gt;.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
pl: Wyłącz komentarze dla niektórych lub wszystkich typów postów publicznych. Po wyłączeniu istniejące komentarze również zostaną ukryte na frontendzie.

en: Disable except on
pl: Wyłącz wszędzie, ale pozostaw włączone na

en: Disable generation of the following intermediate sizes:
pl: Wyłącz generowanie następujących pośrednich rozmiarów:

en: Disable horizontal scrolling
pl: Wyłącz przewijanie poziome

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
pl: Wyłącz ładowanie <strong>plików CSS i JS Dashicons</strong> na frontendzie dla odwiedzających witrynę publiczną. Może to spowodować uszkodzenie układu lub projektu niestandardowych formularzy, w tym niestandardowych formularzy logowania, jeśli polegają one na Dashicons. Pamiętaj, aby przetestować te formularze po wyłączeniu.

en: Disable on all post types
pl: Wyłącz dla wszystkich rodzajów wpisów

en: Disable only on
pl: Wyłącz tylko na

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
pl: Wyłącz tag <strong>&lt;generator&gt;</strong> w kanale RSS, który ujawnia numer wersji Word Press. Starsze wersje mogą zawierać niezałatane luki w zabezpieczeniach.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
pl: Wyłącz funkcję <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> w &lt;head&gt;. Nie jest to potrzebne, jeśli Twoja witryna nie korzysta z klienta pingback ani klienta zdalnego (XML-RPC) do zarządzania postami.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
pl: Wyłącz manifest <strong>Windows Live Writer (WLW) &lt;link&gt; tag</strong> w &lt;head&gt;. Aplikacja WLW została wycofana w 2017 roku.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
pl: Wyłącz <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> w &lt;head&gt;, który ujawnia numer wersji WordPressa. Starsze wersje mogą zawierać niezałatane luki w zabezpieczeniach.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
pl: Wyłącz <strong>edytor wtyczki i motywu</strong>.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
pl: Wyłącz <strong>Edytor wtyczek i motywów</strong>. <span class="warning-text">Należy pamiętać, że wp-config.php w tej witrynie nie jest zapisywalny, a stała <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> jest tam już zdefiniowana. Musisz albo uczynić ją zapisywalną, aby to ustawienie działało, albo musisz ręcznie zmienić wartość <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> tam.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
pl: Wyłącz edytor bloków Gutenberga dla niektórych lub wszystkich odpowiednich typów treści.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
pl: Wyłącz domyślny <strong>shortlink do WordPressa &lt;link&gt; tag</strong> w &lt;head&gt;. Ignorowany przez wyszukiwarki i ma minimalne praktyczne zastosowanie. Zwykle preferowana jest dedykowana wtyczka lub usługa krótkich linków, która pozwala na ładne nazwy w krótkich linkach i śledzenie kliknięć podczas udostępniania linku w mediach społecznościowych.

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disagree
pl: Nie zgadzam się

en: Discard
pl: Odrzuć

en: Discarded
pl: Odrzucone

en: Dismiss
pl: Odrzuć

en: Dismiss this notice.
pl: Odrzuć to powiadomienie

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display Active Plugins First
pl: Najpierw wyświetl aktywne wtyczki

en: Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Display System Summary
pl: Wyświetl podsumowanie systemu

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
pl: Wyświetl panel pokazujący i łączący wszystkie dostępne rozmiary podczas przeglądania obrazu w bibliotece multimediów. Szczególnie przydatne, aby szybko uzyskać adres URL obrazu o określonym rozmiarze.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
pl: Wyświetl aktywne/aktywowane wtyczki na górze listy zainstalowanych wtyczek. Przydatne, gdy Twoja witryna ma wiele dezaktywowanych wtyczek do celów testowych lub programistycznych.

en: Display the registration date and time in the users list table.
pl: Wyświetl czas i datę rejestracji w tabeli użytkowników

en: Dissatisfied
pl: Niezadowolony

en: Divider
pl: Rozdzielacz

en: Divider Height (px )
pl: Wysokość rozdzielacza (piks. )

en: Divider Type
pl: Rodzaj rozdzielacza

en: Divorced
pl: Rozwiedziona(y)

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
pl: Zrób więcej z <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Dożywotnia licencja (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">dostępna</a>.

en: Do not load when
pl: Nie wczytuj gdy

en: Docs
pl: Dokumentacja

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Dotted
pl: Linia kropkowana

en: Double
pl: Linia podwójna

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
pl: Przeciągnij i upuść elementy menu do żądanej pozycji. Opcjonalnie można zmienić tytuły pozycji menu wtyczek/motywów innych firm lub ukryć niektóre pozycje do momentu ich przełączenia, klikając "Pokaż wszystko" u dołu menu administratora.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu. You can also choose to always hide menu items for all or some user roles.
pl: Przeciągnij i upuść elementy menu w żądane miejsce. Opcjonalnie zmień tytuły elementów menu wtyczek/motywów innych firm lub ukryj niektóre elementy do momentu przełączenia, klikając „Pokaż wszystko” na dole menu administratora. Możesz także zdecydować, aby zawsze ukrywać pozycje menu dla wszystkich lub niektórych ról użytkownika.

en: Dropdown
pl: Rozwijana lista

en: Dropdown Options
pl: Opcje listy rozwijanej

en: Duplicate
pl: Kopiuj

en: Duplicate %s
pl: Kopiuj %s

en: Duplicate this as draft
pl: Kopiuj i zapisz jako szkic

en: Easily customize the design of the login page.
pl: Z łatwością dostosuj wygląd strony logowania.

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
pl: Łatwo edytuj i waliduj zawartość <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> i <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a>.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
pl: Łatwo edytuj i waliduj zawartość <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a>.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
pl: Łatwo włączaj ulepszenia i funkcje, które zwykle wymagają wielu wtyczek.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
pl: Z łatwością wstawiaj &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; i &lt;styl&gt; tagi, Google Analytics, Menedżer tagów, AdSense, kod konwersji i optymalizacji reklam, piksele Facebooka, TikTok i Twittera itp.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
pl: Z łatwością zastąp dowolny typ pliku multimedialnego nowym, zachowując istniejący identyfikator multimediów, datę publikacji i nazwę pliku. Zatem żadne istniejące linki nie zostaną zerwane.

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit %s
pl: Edytuj %s

en: Edit CSS / SCSS Snippet
pl: Edytuj fragment CSS / SCSS

en: Edit Code Snippet
pl: Edytuj fragment kodu

en: Edit Field Group
pl: Edytuj grupę pól

en: Edit HTML Snippet
pl: Edytuj fragment HTML

en: Edit JS Snippet
pl: Edytuj fragment JS

en: Edit Options Page
pl: Edytuj stronę opcji

en: Edit PHP Snippet
pl: Edytuj fragment PHP

en: Edit Post Type
pl: Edytuj typ treści

en: Edit Style Template
pl: Edytuj szablon stylów

en: Edit Taxonomy
pl: Edytuj taksonomię

en: Edit or add field options (one per line )
pl: Opcje edycji lub dodawania pola (jedno na linię )

en: Edit screen
pl: Edytuj ekran

en: Edit screen publish section
pl: Edytuj sekcję ekranu dotyczącą publikowania

en: Education
pl: Edukacja

en: Education / Training
pl: Edukacja / Szkolenia

en: Email Address Obfuscator
pl: Ukrycie adresu e-mail

en: Email Delivery
pl: Dostarczenie emaila

en: Email Delivery Log
pl: Dziennik wysyłania wiadomości e-mail

en: Email Log
pl: Dziennik e-mail

en: Email Notification Settings
pl: Ustawienia powiadomień e-mail

en: Email address only
pl: Tylko adres e-mail

en: Email delivery
pl: Dostarczanie poczty e-mail

en: Email delivery log entry with the ID %s was successfully deleted.
pl: Wpis w dzienniku dostarczania wiadomości e-mail o identyfikatorze %s został pomyślnie usunięty.

en: Email sent successfully
pl: Wysłano wiadomość e-mail

en: Email template
pl: Motyw wiadomości e-mail

en: Email was sent. This page will reload now...
pl: E-mail został wysłany. Strona zostanie odświeżona....

en: Employed full-time
pl: Zatrudniony na cały etat

en: Employed part-time
pl: Zatrudniony na część etatu

en: Employee
pl: Pracownik

en: Employment
pl: Zatrudnienie

en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable Auto Responder
pl: Włącz automatyczne odpowiedzi

en: Enable Dashboard Columns Settings
pl: Włącz ustawienia kolumn kokpitu

en: Enable access for non-authenticated users to REST API routes that contains the following strings:
pl: Włącz dostęp dla użytkowników nieuwierzytelnionych do tras interfejsu API REST, które zawierają następujące ciągi:

en: Enable access for the following, authenticated user role(s):
pl: Włącz dostęp dla następujących uwierzytelnionych ról użytkownika:

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
pl: Włącz przypisywanie wielu ról podczas tworzenia i edytowania konta użytkownika. Może to być przydatne do pracy z rolami niezdefiniowanymi w rdzeniu WordPressa, np. z wtyczek e-commerce lub LMS.

en: Enable custom ordering of terms from various "hierarchical" taxonomies. A new "Term Order" sub-menu will appear for enabled post type(s) with at least one such taxonomies. Terms listing and checkboxes in wp-admin will automatically use the custom order.
pl: Włącz niestandardową kolejność terminów z różnych „hierarchicznych” taksonomii. Pojawi się nowe podmenu „Sortowanie” dla włączonych typów treści z co najmniej jedną taką taksonomią. Lista terminów i pola wyboru w wp-admin automatycznie użyją niestandardowej kolejności.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
pl: Włącz niestandardowe porządkowanie różnych "hierarchicznych" typów zawartości lub tych obsługujących "atrybuty strony". Dla włączonych typów zawartości pojawi się nowe podmenu "Zamów". Strona listy "Wszystkie {Posts}" dla włączonych typów postów w wp-admin automatycznie użyje niestandardowej kolejności.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
pl: Włącz tryb debugowania i wyślij informacje debugowania do pliku WordPress debug.log.

en: Enable except on:
pl: Włącz wszędzie ale z wyjątkiem na:

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
pl: Włącz logowanie/wylogowanie oraz menu dynamicznego logowania/wylogowania, aby dodać ją do dowolnego menu.

en: Enable manual settings of dashboard columns layout in Screen Options. You can choose between 1 to 4 columns.
pl: Włącz ręczne ustawienia układu kolumn pulpitu nawigacyjnego w Opcjach ekranu. Możesz wybrać od 1 do 4 kolumn.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
pl: Włącz powielanie stron, postów i niestandardowych postów jednym kliknięciem. Odpowiednie terminy taksonomii i meta postów również zostaną zduplikowane.

en: Enable only for:
pl: Włącz tylko dla:

en: Enable only on:
pl: Włącz tylko na:

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
pl: Włącz strony, posty i/lub niestandardowe typy postów, aby miały permalinki wskazujące na zewnętrzne adresy URL. Atrybut rel="noopener noreferrer nofollow" zostanie również dodany w celu zwiększenia bezpieczeństwa i korzyści SEO. Kompatybilne z linkami dodanymi za pomocą <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.

en: Enable public preview for draft posts from some or all public post types. You can find the public preview link in the list view post action row and edit screen Publish section.
pl: Włącz podgląd publiczny dla wersji roboczych wpisów z niektórych lub wszystkich rodzajów wpisów publicznych. Odnośnik do podglądu publicznego znajdziesz w widoku listy wiersza akcji wpisu i sekcji edycji ekranu publikacji.

en: Enable the creation of various types of forms on the frontend to collect information from site visitors or users or members.
pl: Umożliwia tworzenie różnych typów formularzy w interfejsie użytkownika, aby zbierać informacje od odwiedzających witrynę, użytkowników lub członków.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
pl: Włącz przesyłanie plików <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> w Bibliotece multimediów. Możesz konwertować istniejące pliki PNG, JPG i GIF, używając takiego narzędzia jak <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.

en: Enable usage of any image from WordPress Media Library as user avatars.
pl: Włącz użycie dowolnego obrazu z biblioteki multimediów WordPress jako awatarów użytkownika.

en: Energy / Utilities
pl: Energia / Usługi komunalne

en: Engineering
pl: Inżynieria

en: Enhance List Tables
pl: Ulepsz tabele list

en: Enhancements
pl: Ulepszenia

en: Enter a regex format to validate.
pl: Wpisz wyrażenie regularne, aby sprawdzić poprawność.

en: Enter keyword
pl: Wpisz frazę kluczową

en: Enter one IPv4 address per line
pl: Wpisz w każdej linii jeden adres IPv4

en: Enter one string per line. These routes should originally be publicly accessible.
pl: Wprowadź jeden ciąg w każdym wierszu. Te trasy powinny być pierwotnie publicznie dostępne.

en: Entire site
pl: Cała strona

en: Entries
pl: Wpisy

en: Entries Count
pl: Liczba wpisów

en: Entries per page
pl: Wpisy na stronę

en: Entry
pl: Wpis

en: Entry Number
pl: Wpisz liczbę

en: Error
pl: Błąd

en: Error ! Refresh the page and try again.
pl: Błąd! Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

en: Error Message
pl: Wiadomość o błędzie

en: Error! Form can not be copied
pl: Błąd! Formularz nie może być skopiownay

en: Error! Reload the page and try again.
pl: Błąd! Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

en: Error:
pl: Błąd:

en: Every day
pl: Codziennie

en: Every human being is entitled to a decent place to live in
pl: Każda istota ludzka ma prawo do godnego miejsca do życia

en: Everywhere
pl: Wszędzie

en: Everywhere / set in code
pl: Wszędzie / ustaw w kodzie

en: Excerpt
pl: Zajawka

en: Exclude the following URLs from maintenance mode:
pl: Wyklucz następujące adresy URL z trybu konserwacji:

en: Execute now
pl: Wykonaj teraz

en: Execution priority / order
pl: Priorytet wykonywania / kolejność

en: Expand
pl: Pokaż

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystko

en: Expiration
pl: Wygaśnięcie

en: Export
pl: Eksport

en: Export ASE Settings
pl: Eksportuj ustawienia ASE

en: Export ASE module settings as a JSON file to easily import into another site.
pl: Eksportuj ustawienia modułu ASE jako plik JSON, aby łatwo zaimportować je do innej witryny.

en: Export Form
pl: Eksportuj formularz

en: Export Settings
pl: Ustawienia eksportu

en: Export Style
pl: Eksportuj styl

en: Export | Import
pl: Eksport | Import

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: External Permalinks
pl: Zewnętrzne linki bezpośrednie

en: Extra
pl: Dodatkowe

en: Extra Large
pl: Bardzo duży

en: Extremely likely
pl: Bardzo prawdopodobne

en: Extremely unlikely
pl: Bardzo mało prawdopodobne

en: Failed
pl: Nie udało się

en: Failed Login Attempts Log
pl: Dziennik Nieudanych Prób Logowania

en: Failed login attempts:
pl: Nieudane próby logowania:

en: Failed to send email
pl: Nie udało się wysłać wiadomości e-mail

en: False
pl: Fałsz

en: Featured Image
pl: Obrazek wyróżniający

en: February
pl: Luty

en: Feedback
pl: Ocena

en: Female
pl: Kobieta

en: Field Label
pl: Etykieta pola

en: Field Name
pl: Nazwa pola

en: Field Type
pl: Rodzaj pola

en: Fields
pl: Pola

en: Fifth Dropdown Options
pl: Opcje piątej listy rozwijanej

en: File / Media
pl: Plik / Multimedia

en: File / Media Type
pl: Plik / Typ multimediów

en: File Extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: File Extension and Type
pl: Rozszerzenie i rodzaj pliku

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: File Name, Prettified
pl: Uproszczona nazwa pliku

en: File Size
pl: Rozmiar pliku

en: File Type
pl: Rodzaj pliku

en: File URL
pl: Adres URL pliku

en: File has an invalid extension, it should be one of
pl: Plik ma nieprawidłowe rozszerzenie, powinno być jednym z

en: File is empty
pl: Plik jest pusty

en: File is too large
pl: Plik jest za duży

en: Filter
pl: Filtruj

en: Filter Code Type
pl: Typ kodu filtra

en: First
pl: Imię

en: First Dropdown Options
pl: Opcje pierwszej listy rozwijanej

en: First Last
pl: Imię - nazwisko

en: First Middle Last
pl: Imię - drugie imię - nazwisko

en: Focus
pl: Aktywne

en: Font Family
pl: Rodzina kroju pisma

en: Font Size
pl: Wielkość liter

en: Font Style
pl: Styl kroju pisma

en: Footer Text
pl: Tekst stopki

en: For %s, redirect to:
pl: Dla %s, przekieruj do:

en: For multiple values, separate with <code> |</code>, e.g. <code>value1 | value2</code>
pl: W przypadku wielu wartości oddziel je znakiem <code> |</code>, np. <code>wartość1 | wartość2</code>

en: For the ALTCHA, reCAPTCHA and Turnstile fields, the widget type / theme, site keys and secret keys are taken from the values set in the "Security >> CAPTCHA Protection" module. Please configure that module to use these fields in the form builder.
pl: W przypadku pól ALTCHA, reCAPTCHA i Turnstile typ/motyw widżetu, klucze witryny i klucze tajne są pobierane z wartości ustawionych w module „Bezpieczeństwo >> Ochrona CAPTCHA”. Skonfiguruj ten moduł, aby używać tych pól w kreatorze formularzy.

en: For the admin bar logo, link back to the dashboard when it is shown on the frontend
pl: Odnośnik do kokpitu administracyjnego przypięty do logotypu witryny w pasku administracyjnym.

en: Force all links in admin pages to open in new browser tab via target="_blank" attribute.
pl: Wymuś otwieranie wszystkich odnośników do stron administracyjnych w nowych kartach przeglądarki przez dodanie parametru target="_blank".

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
pl: Wymuszenie otwierania w nowej karcie przeglądarki wszystkich linków do zewnętrznych witryn w treści postów, w których użyto haka <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> poprzez atrybut target="_blank". Atrybut rel="noopener noreferrer nofollow" zostanie również dodany w celu zwiększenia bezpieczeństwa i korzyści SEO.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
pl: Wymuś użycie nazwy nadawcy/adresu e-mail zdefiniowanej powyżej. Nadpisze to ustawienia pochodzące od innych wtyczek.

en: Form
pl: Formularz

en: Form Builder
pl: Kreator Formularzy

en: Form Builder Styles
pl: Style kreatora formularzy

en: Form Description
pl: Opis formularza

en: Form Name
pl: Nazwa formularza

en: Form Settings
pl: Ustawienia formularza

en: Form Style
pl: Styl formularza

en: Form Title
pl: Tytuł formularza

en: Form style imported successfully
pl: Styl formularza został zaimportowany

en: Form was submitted successfully
pl: Formularz został wysłany

en: Form was successfully copied
pl: Formularz został skopiowany

en: Form was successfully updated.
pl: Formularz został zaktualizowany.

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Forms
pl: Formularze

en: Forms per page
pl: Formularzy na stronę

en: Fourth Dropdown Options
pl: Opcje czwartej listy rozwijanej

en: Free-flow beverages
pl: Dostępne bezpłatne napoje

en: Friday
pl: Piątek

en: From
pl: Od

en: From Email
pl: Adres e-mail nadawcy

en: From Name
pl: Nazwa nadawcy

en: Frontend
pl: Strona główna

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
pl: Pełna obsługa plików AVIF wymaga, by na serwerze było zainstalowane <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">rozszerzenie GD</a> zgodne z AVIF wspieranym przez PHP 8.1 lub nowszym, albo rozszerzenie <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 w wersji co najmniej</a>. Bez tego, będziesz mógł wczytywać pliki AVIF ale nie będzie możliwe automatyczne generowanie miniatur. Większość <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">nowoczesnych przeglądarek internetowych na komputerach i urządzeniach mobilnych</a> wspiera wyświetlanie plików AVIF.

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Full-time
pl: Cały etat

en: Function:
pl: Funkcja:

en: Gallery
pl: Galeria

en: Gender
pl: Płeć

en: Generate Regex
pl: Generuj wyrażenie regularne

en: Get ASE Pro
pl: Zdobądź ASE Pro

en: Get It Now
pl: Zdobądź teraz

en: Get image dimension
pl: Pobierz wymiar obrazka

en: Get smaller dimension
pl: Uzyskaj mniejszy wymiar

en: Getting content length is not supported.
pl: Pobieranie długości treści nie jest obsługiwane.

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
pl: Nadaj menu administratora więcej miejsca, aby lepiej pomieścić szersze elementy.

en: Government / Military
pl: Rząd / Wojsko

en: Graduate or professional degree
pl: Dyplom ukończenia studiów wyższych lub zawodowy

en: Gray
pl: Szary

en: Gray Inverted
pl: Odwrócony szary

en: Great to see that you have been using Form Builder for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s and spread your words to the world.
pl: Miło widzieć, że używasz Kreator Formularzy od jakiegoś czasu. Mamy nadzieję, że ci się spodoba i bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdybyś %1$sdał nam ocenę 5 gwiazdek%2$s i rozpowszechnił swoje słowa na całym świecie.

en: Green
pl: Zielony

en: Green Inverted
pl: Odwrócony zielony

en: Guest
pl: Gość

en: Gym facility
pl: Obiekt sportowy

en: H
pl: Pionowo

en: HTTP Code %s
pl: Kod HTTP %s

en: Handle Color
pl: Kolor uchwytu

en: Handle Size
pl: Rozmiar uchwytu

en: Headers
pl: Nagłówek

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Healthcare
pl: Opieka zdrowia

en: Heartbeat Control
pl: Kontrola Heartbeat

en: Height
pl: Wysokość

en: Height (px )
pl: Wysokość (piks. )

en: Hello, this is a test email.
pl: Cześć, to jest testowa wiadomość.

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
pl: Pomóż innym odkryć ASE i być może <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">przetłumaczyć</a> na twój język.

en: Hidden
pl: Ukryte

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide "Powered by ALTCHA" byline
pl: Ukryj podpis „Wspierane przez ALTCHA”

en: Hide "Remember Me" checkbox
pl: Ukryj znaczek wyboru „Zapamiętaj mnie”

en: Hide ALTCHA logo
pl: Ukryj logotyp ALTCHA

en: Hide Admin Bar
pl: Ukryj pasek admina

en: Hide Admin Notices
pl: Ukryj powiadomienia dla admina

en: Hide Elements
pl: Ukrywanie elementów

en: Hide Form After Successful Submission
pl: Ukryj formularz po wysłaniu

en: Hide Label
pl: Ukryj etykietę

en: Hide admin bar for all or some user roles.
pl: Ukryj pasek administratora wszystkim lub użytkownikom ze wskazanymi rolami

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
pl: Ukryj pasek admina na frontendzie dla wszystkich lub wybranych ról użytkowników.

en: Hide language switcher
pl: Ukryj przełącznik języka

en: Hide link to homepage
pl: Ukryj link do strony głównej

en: Hide registration and password reset links
pl: Ukryj odsyłacz rejestracji i przypomnienia hasła

en: Hide the content editor
pl: Ukryj edytor treści

en: Hide until toggled
pl: Ukryj do momentu przełączenia

en: High (default)
pl: Wysoki (domyślnie)

en: High school
pl: Szkoła średnia

en: Highest Scale Point
pl: Punkt najwyższej skali

en: Highest Scale Text
pl: Tekst najwyższej skali

en: Highly dissatisfied
pl: Bardzo niezadowolony

en: Highly satisfied
pl: Bardzo zadowolony

en: Homemaker
pl: Gospodyni domowa

en: Homepage
pl: Strona główna

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Hospitality / Travel
pl: Gościnność / Podróże

en: Hover
pl: Po najechaniu

en: How Long / Duration
pl: Jak długo / okres

en: How Often / Frequency
pl: Jak częśto / Częstotliwość

en: How to execute
pl: Jak wykonać

en: Human Resources
pl: Zasoby ludzkie

en: Hyperlink
pl: Odsyłacz internetowy

en: I have already rated
pl: Już oceniłem

en: I'm compensated appropriately for the skills, time and effort I put into my work
pl: Otrzymuję odpowiednie wynagrodzenie za umiejętności, czas i wysiłek, jakie wkładam w swoją pracę

en: I'm given enough opportunities for professional growth
pl: Mam wystarczająco dużo możliwości rozwoju zawodowego

en: I'm interested to learn about your services...
pl: Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o waszych usługach...

en: I'm not a robot
pl: Nie jestem robotem

en: I've reviewed
pl: Już oceniłem

en: I've shared
pl: Udostępniłem

en: IP Address<br />Last Username
pl: Adres IP<br />Nazwa ostatniego użytkownika

en: Icon: check or cross
pl: Ikonka: zaznaczenie lub krzyżyk

en: Icon: toggled on or off
pl: Ikona: włączone lub wyłączone

en: Identity
pl: Tożsamość

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
pl: Jeśli włączone, do dostarczania e-maili będzie używana następująca usługa/konto SMTP.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
pl: Jeśli jest ustawione, następująca nazwa/adres e-mail nadawcy zastępuje domyślne ustawienia core WordPressa, ale nadal może zostać zastąpiona przez inne wtyczki, które umożliwiają niestandardową nazwę/adres e-mail nadawcy, np. wtyczki formularzy.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
pl: Jeśli coś pójdzie nie tak</strong> i musisz odzyskać dostęp do swojego konta jako administrator, odwiedź następujący adres URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Jeśli używasz <strong>Ninja Firewall</strong>, usuń zaznaczenie opcji "Blokuj próby uzyskania uprawnień administracyjnych" w ustawieniach Firewall Policies przed próbą wyświetlenia jako użytkownik niebędący administratorem, aby <strong>zapobiec zablokowaniu</strong> konta administratora.

en: If the spinner keeps spinning, please manually reload the page to see the error that occurred during execution.
pl: Jeśli kółko nadal się kręci, ręcznie załaduj stronę ponownie, aby zobaczyć błąd, który wystąpił podczas wykonywania.

en: If you enable the Login Page Customizer module, the Login Form Background and Page Background elements will also be applied to the design of the password-protected pages.
pl: Jeśli włączysz moduł DOSTOSUJ STRONĘ LOGOWANIA, elementy tła formularza logowania i tła strony zostaną również zastosowane do projektu stron chronionych hasłem.

en: Image
pl: Obraz

en: Image Field - No Image
pl: Pole obrazka - Brak obrazka

en: Image Height
pl: Wysokość obrazka

en: Image Max Width
pl: Maksymalna szerokość obrazka

en: Image Preview Size
pl: Rozmiar podglądu obrazu

en: Image Select
pl: Wybierz obrazek

en: Image Size
pl: Rozmiar obrazka

en: Image Sizes Panel
pl: Panel Rozmiary obrazu

en: Image URL
pl: Adres URL obrazka

en: Image Upload Control
pl: Kontrola przesyłania obrazu

en: Image Width
pl: Szerokość obrazka

en: Image Width and Height
pl: Szerokość i wysokość obrazka

en: Import ASE Settings
pl: Import ustawień ASE

en: Import ASE module settings you've exported from another site as a JSON file.
pl: Zaimportuj ustawienia modułu ASE wyeksportowane z innej witryny jako plik JSON.

en: Import Settings
pl: Ustawienia importu

en: Import/Export
pl: Import / Eksport

en: Importance
pl: Ważność

en: Important
pl: Ważne

en: Imported
pl: Zaimportowane

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
pl: Popraw użyteczność stron z listami dla różnych typów postów i taksonomii, multimediów, komentarzy i użytkowników, dodając/usuwając kolumny i elementy.

en: In &lt;footer&gt;
pl: W &lt;stopce&gt;

en: In &lt;head&gt;
pl: W &lt;nagłówku&gt;

en: Inactive
pl: Wyłączony

en: Incorrect password.
pl: Niepoprawne hasło.

en: Industries
pl: Branże

en: Inline
pl: W linii

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
pl: Wstaw &lt;head&gt;, &lt;body&gt; i &lt;stopka&gt; Kod

en: Insert Presets
pl: Wstaw przygotowany zestaw

en: Install
pl: Instaluj

en: Installation / Maintenance
pl: Instalacja / Konserwacja

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: Instructions for editors. Shown when submitting data.
pl: Instrukcje dla redaktorów. Wyświetlane podczas przesyłania danych.

en: Insurance
pl: Ubezpieczenia

en: Integer: 1 or 0
pl: Liczba: 1 lub 0

en: Intern
pl: Stażysta

en: Invalid Extension
pl: Niepoprawne rozszerzenie

en: Invalid Format
pl: Niepoprawny format

en: Invalid username/email or incorrect password.
pl: Nieprawidłowe adres e-mail / nazwa użytkownika lub nieprawidłowe hasło.

en: Invisible / floating
pl: Niewidzialny / pływający

en: JPG quality:
pl: Jakość JPG

en: January
pl: Styczeń

en: Job Search Aids
pl: Pomoc w poszukiwaniu pracy

en: Job Type
pl: Rodzaj pracy

en: July
pl: Lipiec

en: June
pl: Czerwiec

en: Keep as is
pl: Zachowaj bez zmian

en: Keep the most recent
pl: Zachowaj najnowsze

en: L - Large
pl: L - Duży

en: Label
pl: Etykieta

en: Label Alignment
pl: Wyrównanie etykiety

en: Label Position
pl: Pozycja etykiety

en: Label for button
pl: Etykieta przycisku

en: Label for checkbox
pl: Etykieta pola wielokrotnego wyboru

en: Label for password field
pl: Etykieta pola hasła

en: Label for verification failure
pl: Etykieta niepoprawnej weryfikacji

en: Label for verification process
pl: Etykieta weryfikacji

en: Label for verification success
pl: Etykieta pomyślnej weryfikacji

en: Label for verification wait request
pl: Etykieta oczekiwania na weryfikację

en: Labels
pl: Etykiety

en: Large
pl: Duży

en: Last
pl: Nazwisko

en: Last Attempt On
pl: Ostatnia próba

en: Last First
pl: Nazwisko - imię

en: Last Login
pl: Ostatnie logowanie

en: Last Login Column
pl: Kolumna Ostatniego Logowania

en: Last Modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Law Enforcement / Security
pl: Organy ścigania / Bezpieczeństwo

en: Layout
pl: Układ

en: Leave blank to skip this rule
pl: Pozostaw puste, by pominąć tę zasadę

en: Left
pl: Po lewej

en: Left Edge
pl: Lewa krawędź

en: Left Half
pl: Lewa połowa

en: Left Side
pl: Lewa strona

en: Legal
pl: Prawo

en: Less than a month
pl: Mniej niż miesiąc

en: Letter Spacing
pl: Odstęp między znakami

en: Light
pl: Jasne

en: Light Blue
pl: Jasnoniebieski

en: Light Gray
pl: Jasnoszary

en: Light Green
pl: Jasnozielony

en: Light Pink
pl: Jasnoróżowy

en: Light Purple
pl: Jasnofioletowy

en: Light Yellow
pl: Jasnożółty

en: Lightly Striped
pl: Lekko paskowany

en: Likely
pl: Prawdopodobne

en: Likert / Matrix Scale
pl: Macierz / Tablica

en: Limit Login Attempts
pl: Ogranicz próby logowania

en: Limit to
pl: Ogranicz do

en: Limits
pl: Ograniczenia

en: Line 1
pl: Linia 1

en: Line 2
pl: Linia 2

en: Line Break
pl: Przerwa w wierszu

en: Line Height
pl: Wysokość linii

en: Line-through
pl: Przekreślenie

en: Lines
pl: Linie

en: Link Target
pl: Cel odsyłacza

en: Link Text
pl: Odsyłacz tekstowy

en: Link to preview this draft publiclly
pl: Odnośnik do publicznego podglądu tego wpisu

en: List of specific pages.
pl: Lista stron specyficznych.

en: List of taxonomies.
pl: Lista taksonomii

en: List of taxonomy terms.
pl: Lista terminów taksonomicznych.

en: List of user login status.
pl: Lista statusów logowania uzytkowników

en: List view
pl: Widok listy

en: List view post action row
pl: Lista akcji pod wpisem

en: Load External CSS <span class="faded">(Provide full URL)</span>
pl: Wczytaj zewnętrzny CSS <span class="faded">(Wpisz cały adres URL)</span>

en: Load priority / order
pl: Priorytet wczytywania / kolejność

en: Load snippet
pl: Załaduj fragment

en: Load when
pl: Wczytaj gdy

en: Local User Avatar
pl: Lokalny awatar użytkownika

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Log In/Out Menu
pl: Menu Log In/Out

en: Log In/Out | Register
pl: Zaloguj / Wyloguj | Zarejestruj

en: Log email deliveries for archiving or troubleshooting.
pl: Rejestruj dostarczane wiadomości e-mail w celu archiwizacji lub rozwiązywania problemów.

en: Log has been successfully cleared.
pl: Dziennik zdarzeń został wyczyszczony.

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
pl: Zapisz, kiedy użytkownicy w witrynie logowali się ostatni raz, i wyświetlaj datę i godzinę w tabeli listy użytkowników.

en: Logged-in
pl: Zalogowany

en: Login
pl: Zaloguj

en: Login Button Color
pl: Kolor przycisku logowania

en: Login Form Background
pl: Tło formularza logowania

en: Login Form Position
pl: Pozycja formularza logowania

en: Login ID Type
pl: Typ Loginu ID

en: Login Page Customizer
pl: Niestandardowy formularz logowania

en: Login page
pl: Strona logowania

en: Logo Image
pl: Obrazek logotypu

en: Logo Link
pl: Odnośnik logotypu

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
pl: Wygląda na to, że niektóre z tych bezpłatnych ulepszeń okazały się przydatne w Twojej witrynie?

en: Low
pl: Niski

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Lowest Scale Point
pl: Punkt najniższej skali

en: Lowest Scale Text
pl: Tekst najniższej skali

en: M - Medium
pl: M - Średni

en: Maintenance Mode
pl: Tryb konserwacji

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
pl: Tryb konserwacji jest obecnie włączony dla tej strony.

en: Make sure the ratio between width and height matches the original ratio to prevent the image from getting distorted.
pl: Upewnij się, że stosunek szerokości do wysokości jest zgodny z pierwotnymi proporcjami, aby zapobiec zniekształceniu obrazu.

en: Make sure to visit one of your frontend <a href="%1$s">pages</a> or <a href="%2$s">posts</a> while logged-in, to detect elements only visible in the frontend admin bar, and return here to see them on the list above.
pl: Pamiętaj, aby odwiedzić jedną ze swoich <a href="%1$s">stron</a> lub <a href="%2$s">wpisów</a> po zalogowaniu, aby wykryć tylko elementy widoczne na pasku administracyjnym strony głównej i wróć tutaj, aby zobaczyć je na powyższej liście.

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Manage Columns
pl: Zarządzaj kolumnami

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
pl: Zarządzaj plikami ads.txt i app-ads.txt

en: Manage and organize columns in the admin listing for pages, posts and custom post types.
pl: Zarządzaj kolumnami w tabelach administratora dla stron, wpisów i własnych typów treści.

en: Manage robots.txt
pl: Zarządzaj plikiem robots.txt

en: Management / Executive
pl: Zarządzanie / Kadra kierownicza

en: Manually (on demand)
pl: Ręcznie (na żądanie)

en: Manufacturing / Operations
pl: Produkcja / Operacje

en: March
pl: Marzec

en: Marital Status
pl: Status małżeński

en: Married
pl: Zamężna / żonaty

en: Matrix
pl: Macierz

en: Matrix of Five Variable Dropdowns
pl: Macierz z pięcioma różnymi listami opcji

en: Matrix of Four Variable Dropdowns
pl: Macierz z czterema różnymi listami opcji

en: Matrix of Three Variable Dropdowns
pl: Macierz z trzema różnymi listami opcji

en: Matrix of Two Variable Dropdowns
pl: Macierz z dwiema różnymi listami opcji

en: Matrix of Uniform Dropdowns
pl: Macierz takich samych rozwijanych list

en: Max Characters
pl: Maksymalna liczba znaków

en: Max Time
pl: Maksymalny czas

en: Max Width
pl: Maksymalna szerokość

en: Max height:
pl: Maksymalna wysokość:

en: Max width:
pl: Maksymalna szerokość:

en: Maximum File Size Allowed to Upload (MB)
pl: Maksymalny rozmiar pliku do wczytania (MB)

en: Maximum Rating
pl: Maksymalna ocena

en: Maximum Time
pl: Czas maksymalny

en: Maximum file upload limit exceeded
pl: Przekroczono maksymalny rozmiar wczytywanego pliku

en: May
pl: Maj

en: Media Categories
pl: Kategorie multimediów

en: Media Categories Module: Tree View: Error
pl: Moduł kategorii multimediów: Widok drzewa: Błąd

en: Media Categories Module: Tree View: Error: Could not load Plugin class <strong>%s</strong>
pl: Moduł kategorii multimediów: Widok drzewa: Błąd: Nie można załadować klasy wtyczki <strong>%s</strong>

en: Media Category
pl: Kategorie multimediów

en: Media Library Infinite Scrolling
pl: Płynne przewijanie zawartości biblioteki multimediów

en: Media Replacement
pl: Wymiana Media

en: Media library
pl: Multimedia

en: Medium
pl: Średni

en: Medium (uncropped)
pl: Średni (przycięty)

en: Message
pl: Wiadomość

en: Middle
pl: Drugie imię

en: Min Time
pl: Minimalny czas

en: Minimum Time
pl: Czas minimalny

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Modify
pl: Zmień

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
pl: Zmodyfikuj interwał API pulsu WordPress lub wyłącz go na stronach administracyjnych, ekranach tworzenia/edycji postów i/lub interfejsie użytkownika. Pomoże to zmniejszyć obciążenie procesora serwera.

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Months of the Year
pl: Miesiące roku

en: More than 10 years
pl: Więcej niż 10 lat

en: More than 3 years
pl: Więcej niż 3 lata

en: Move Field
pl: Przenieś pole

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Much better
pl: Znacznie lepiej

en: Much worse
pl: Znacznie gorzej

en: Multi-select?
pl: Wybór wielu opcji?

en: Multiple
pl: Wiele

en: Multiple Uploads
pl: Możliwość przesyłania kilku plików

en: Multiple Uploads Limit
pl: Maksymalna liczba przesyłanych plików

en: Multiple User Roles
pl: Wiele ról użytkownika

en: NPS / Numerical Scale
pl: Skala numeryczna

en: Name
pl: Nazwa

en: Name layout
pl: Nazwa układu

en: Neutral
pl: Neutralny

en: Never
pl: Nigdy

en: Never block the following IP addresses:
pl: Nigdy nie blokuj następujących adresów IP:

en: New %s
pl: Nowy %s

en: New Code Snippet
pl: Nowy fragment kodu

en: New Field
pl: Nowe pole

en: New Field Group
pl: Nowa grupa pól

en: New Form Submission
pl: Przesłano nowy formularz

en: New Option
pl: Nowa opcja

en: New Options Page
pl: Nowa strona opcji

en: New Post Type
pl: Nowy typ treści

en: New Style Template
pl: Nowy szablon stylów

en: New Taxonomy
pl: Nowa taksonomia

en: New login URL:
pl: Nowy adres URL logowania:

en: New submission from:
pl: Nowy zgłoszenie od:

en: Next
pl: Następny

en: No
pl: Nie

en: No %s found
pl: Nie znalazłem %s

en: No %s found in Trash
pl: %s nie ma w koszu

en: No Code Snippets found in Trash.
pl: W koszu nie znaleziono fragmentów kodu.

en: No Code Snippets found.
pl: Nie znaleziono fragmentów kodu.

en: No Custom Options Pages found
pl: Nie znaleziono własnych stron opcji

en: No Custom Options Pages found in Trash
pl: W koszu nie znaleziono własnych stron opcji

en: No Custom Post Types found
pl: Nie znaleziono własnych typów treści

en: No Custom Post Types found in Trash
pl: W koszu nie znaleziono własnych typów treści

en: No Custom Taxonomies found
pl: Nie znaleziono własnych taksonomii

en: No Custom Taxonomies found in Trash
pl: W koszu nie ma własnych taksonomii

en: No Field Groups found
pl: Nie znaleziono grup pól

en: No Field Groups found in Trash
pl: Nie znaleziono w koszu grup pól

en: No Name
pl: Bez nazwy

en: No Style
pl: Brak stylu

en: No Style Template found in Trash.
pl: Nie znalazłem szablonów stylów w Koszu.

en: No Style Template found.
pl: Nie znalazłem szablonów stylów.

en: No conditions specified. <a href="#" class="csm-link-add">Click here</a> to add one.
pl: Ni eokreślono warunków. <a href="#" class="csm-link-add">Kliknij tutaj</a>, by dodać jakiś.

en: No data available in table
pl: Brak dostępnych danych w tabeli

en: No entries found.
pl: Nie znalazłem wpisów.

en: No entries were specified
pl: Nie określono żadnych wpisów

en: No files were uploaded.
pl: Pliki nie zostały wczytane.

en: No forms found. Please create a new one.
pl: Nie znalazłem formularzy. Utwórz jakiś.

en: No forms were specified
pl: Nie określono żadnych formularzy

en: No matching records found
pl: Nie znaleziono pasujących wyników

en: No settings data detected.
pl: Nie wykryto danych ustawień.

en: Non-Profit / Volunteer
pl: Wolontariat / Non-Profit

en: Non-binary
pl: Niebinarny

en: Non-public post types:
pl: Typy wpisów niepublicznych:

en: None
pl: Brak

en: None (bypass filters)
pl: Brak (pominięcie filtrów)

en: Normal
pl: Normalnie

en: Not at all important
pl: W ogóle nie jest ważne

en: Not at all likely
pl: W ogóle nie jest prawdopodobne

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Not employed and not looking for work
pl: Niezatrudniony i nieszukający pracy

en: Not employed but looking for work
pl: Niezatrudniony ale szukający pracy

en: Not important
pl: Nieistotne

en: Not sure
pl: Nie jestem pewien

en: Note: This field will not be shown in the form. Enter the value to be hidden.
pl: Uwaga: To pole nie będzie widoczne w formularzu. Wpisana wartość pozostanie ukryta.

en: Nothing to import
pl: Nie ma nic do importowania

en: Notices
pl: Uwagi

en: Nounce Error
pl: Błąd odpowiedzi zwrotnej

en: November
pl: Listopad

en: Number
pl: Liczba

en: Number Range
pl: Zakres liczb

en: Numeric
pl: Liczby

en: OR
pl: LUB

en: Obfuscate Author Slugs
pl: Ukryj slugi autorów

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
pl: Ukryj adres e-mail, aby zapobiec przechwytywaniu go przez boty spamujące, ale spraw, aby był czytelny jak zwykły adres e-mail dla odwiedzających.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
pl: Ukrywaj publicznie dostępne adresy URL stron autorów, które pokazują slugi / nazwy użytkowników, np. <em>sitename.com/author/username1/</em> do <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em> i wyświetl błędy 404 dla oryginalnych adresów URL. Ukrywa również endpoint /wp-json/wp/v2/users/ REST API.

en: October
pl: Październik

en: On Options Pages
pl: Na stronach opcji

en: On Posts
pl: We wpisach

en: On WooCommerce forms:
pl: W formularzach WooCommerce

en: On WordPress forms:
pl: W formularzach WordPress

en: On admin pages
pl: Na stronach administratora

en: On form focus
pl: Po najechaniu formularza

en: On form submit
pl: W czasie wysyłania formularza

en: On line:
pl: W linii:

en: On page load
pl: Przy wczytywaniu strony

en: On post creation and edit screens
pl: Na ekranach tworzenia i edycji postów

en: On the backend:
pl: Na zapleczu:

en: On the frontend
pl: Na przodzie

en: On the frontend:
pl: Na froncie:

en: On which part of the site?
pl: W której części witryny?

en: Once a month
pl: Raz w miesiącu

en: Once a week
pl: Raz w tygodniu

en: Once a year
pl: Raz na rok

en: Once enabled, you can find the Code Snippets menu item on the admin menu.
pl: Po włączeniu opcji, funkcję Fragmenty kodu znajdziesz w menu administratora.

en: Once enabled, you can find the Forms menu item in the admin menu.
pl: Po włączeniu pozycję Formularze znajdziesz w menu administratora.

en: One (or more) of your fields had validation errors. More information is available below.
pl: W jednym (lub większej liczbie) pól wystąpiły błędy sprawdzania poprawności. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

en: One <code>value : label</code> per line, or just <code>label</code>. Use <code>{empty}</code> for an empty value.
pl: Jedna <code>wartość : etykieta</code> na linię lub po prostu <code>etykieta</code>. Użyj <code>{empty}</code> dla pustej wartości.

en: Only auto-obfuscate email addresses for site visitors, not for logged-in users.
pl: Automatycznie zaciemniaj adresy e-mail tylko dla odwiedzających witrynę, nie dla zalogowanych użytkowników.

en: Oops!
pl: Ups!

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
pl: Ups, coś poszło nie tak</span>.<br />Sprawdź dokładnie swoje ustawienia i docelowy adres e-mail.

en: Open Admin Links in New Tab
pl: Otwieraj odnośniki administracyjne w nowych zakładkach

en: Open All External Links in New Tab
pl: Otwórz Wszystkie Linki Zewnętrzne w Nowej Zakładce

en: Optimizations
pl: Optymalizacje

en: Option Pages
pl: Strony opcji

en: Options
pl: Opcje

en: Options Layout
pl: Opcje układu

en: Options Page
pl: Strona opcji

en: Options Pages
pl: Strony opcji

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
pl: Lub pomóż ulepszyć ASE poprzez <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">dodanie opinii</a>.

en: Order
pl: Sortowanie

en: Original height
pl: Oryginalna szerokość

en: Original width
pl: Oryginalna wysokość

en: Other
pl: Inne

en: Output Format
pl: Format wyjściowy

en: Overline
pl: Linia nad

en: Override the "Repeater Row” header text. You can also dynamically populate the row label with field values. If you have a text field named “first_name”, enter {first_name} to use the field value as the row label.
pl: Zastąp tekst nagłówka „Wiersz”. Możesz także dynamicznie wypełnić etykietę wiersza wartościami pól. Jeśli masz pole tekstowe o nazwie „pierwsze imię”, wpisz {pierwsze imię}, aby użyć wartości pola jako etykiety wiersza.

en: PHP Array
pl: Tablica PHP

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Page Background
pl: Tło strony

en: Page Settings
pl: Ustawienia strony

en: Page Templates
pl: Szablony stron

en: Page Title <span class="faded">(shown in the browser tab)</span>
pl: Tytuł strony <span class="faded">(wyświetlany w zakładce przeglądarki)</span>

en: Paper
pl: Papier

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Paragraph / Shortcode
pl: Akapit / Krótki kod

en: Parent %s
pl: Nadrzędny %s

en: Parent %s:
pl: Nadrzędny %s:

en: Parent Code Snippet:
pl: Fragment kodu nadrzędnego:

en: Parent Style Template:
pl: Nadrzędny szablon stylów

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet
pl: Błąd analizy: błąd składni, nieoczekiwany koniec fragmentu

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet.
pl: Błąd analizy: błąd składni, nieoczekiwany koniec fragmentu.

en: Part-time
pl: Część etatu

en: Password
pl: Hasło

en: Password Protection
pl: Ochrona hasła

en: Password can not be empty.
pl: Hasło nie może być puste.

en: Password protection is currently enabled for this site.
pl: Ochrona hasłem jest włączona dla tej strony.

en: Password reset
pl: Przypomnienie hasła

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
pl: Ochrona hasłem całej witryny w celu ukrycia zawartości przed widokiem publicznym i botami wyszukiwarek / robotami indeksującymi. Zalogowani administratorzy mogą nadal uzyskiwać dostęp do witryny w zwykły sposób.

en: Past 10 years
pl: Ostatnich 10 lat

en: Past 100 years
pl: Ostatnich 100 lat

en: Past 25 years
pl: Ostatnich 25 lat

en: Past 50 years
pl: Ostatnich 50 lat

en: Past 75 years
pl: Ostatnich 75 lat

en: Pattern
pl: Wzór

en: Per diem
pl: Dziennie

en: Perform 301 (permanent) redirect to a URL of your choice
pl: Wykonaj przekierowanie 301 (stałe) na wybrany adres URL

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
pl: Wykonaj przekierowanie 301 (stałe) na stronę główną dla wszystkich stron 404 (nie znaleziono).

en: Perform Replacement
pl: Przeprowadź wymianę

en: Pharmaceutical / Biotech
pl: Farmaceutyka / Biotechnologia

en: Phone
pl: Telefon

en: Pick a single <code>value</code>
pl: Wybierz pojedynczą <code>wartość</code>

en: Pineapple on pizza is an excellent idea!
pl: Ananas na pizzy to doskonały pomysł!

en: Pink
pl: Różowy

en: Pink Inverted
pl: Odwrócony różowy

en: Placeholder
pl: Tekst zastępczy

en: Placement
pl: Miejsce docelowe

en: Plain (no header image)
pl: Czysty (bez obrazka nagłówkowego)

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and <strong>update</strong> the snippet. If you plan on doing that later, you can <strong>deactivate</strong> the snippet for now so it will stop triggering the error.
pl: Proszę <strong>naprawić kod</strong> powodujący błąd i <strong>zaktualizować</strong> fragment. Jeśli planujesz to zrobić później, możesz <strong>wyłączyć</strong> fragment na razie, aby przestał wywoływać błąd.

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and then <strong>update and activate</strong> the snippet.
pl: Proszę <strong>naprawić kod</strong> powodujący błąd, a następnie <strong>zaktualizować i włączyć</strong> fragment kodu.

en: Please activate the snippet first before executing it.
pl: Najpierw włącz fragment kodu przed jego wykonaniem.

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
pl: Wyczyść pamięć podręczną</strong> po włączeniu lub wyłączeniu trybu konserwacji. Dzięki temu odwiedzający witrynę zobaczą albo stronę trybu konserwacji albo aktualną zawartość stron.

en: Please consider supporting ASE.
pl: Proszę rozważ wsparcie ASE.

en: Please ensure email delivery is correctly set up on this site for forms to work properly.
pl: Aby formularze działały prawidłowo, upewnij się, że opcja dostarczania poczty e-mail jest poprawnie skonfigurowana na tej stronie.

en: Please enter a valid value. Two nearest valid values are %1$s and %2$s
pl: Wpisz poprawną wartość. Dwie najbliższe prawidłowe wartości to %1$s i %2$s

en: Please find the relevant menu items under Settings.
pl: Odpowiednie pozycje menu znajdziesz w Ustawieniach.

en: Please login once with the chosen reCAPTCHA widget enabled to complete the setup process for that widget type and enable reCAPTCHA protection on your forms.
pl: Zaloguj się raz, mając włączony wybrany widżet reCAPTCHA, aby dokończyć proces konfiguracji tego typu widżetu i włączyć ochronę reCAPTCHA w formularzach.

en: Please run the following command to make the directory writable
pl: Uruchom następujące polecenie, aby umożliwić zapis w katalogu

en: Please run the following commands in order to make the directory
pl: Aby utworzyć katalog, uruchom następujące polecenia

en: Please select a Form
pl: Wybierz formularz

en: Please select a higher number
pl: Wybierz większą liczbę

en: Please select a lower number
pl: Wybierz mniejszą liczbę

en: Please select a valid form
pl: Wybierz poprawny formularz

en: Please verify that you are human.
pl: Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

en: Position
pl: Pozycja

en: Position on page
pl: Pozycja na stronie

en: Post Formats
pl: Formaty wpisów

en: Post Type Options
pl: Opcje rodzaju wpisu

en: Post Types
pl: Typy treści

en: Post type
pl: Rodzaj treści

en: Posts
pl: Wpisy

en: Prefer not to answer
pl: Nie chcę odpowiadać

en: Preserve Taxonomy Hierarchy
pl: Zachowaj hierarchię taksonomii

en: Preserve the visual hierarchy of taxonomy terms checklist in the classic editor.
pl: Zachowaj wizualną hierarchię listy kontrolnej terminów taksonomii w klasycznym edytorze.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
pl: Zapobiegaj rozdęciu bazy danych, ograniczając liczbę wersji do przechowywania dla niektórych lub wszystkich typów postów obsługujących wersje.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
pl: Zapobiegaj atakom typu brute-force, ograniczając liczbę nieudanych prób logowania dozwolonych na adres IP.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
pl: Zapobiegaj uruchamianiu i ładowaniu mniejszych komponentów. Spraw, aby witryna była bezpieczniejsza, ładowała się nieco szybciej i była bardziej zoptymalizowana pod kątem indeksowania przez wyszukiwarki.

en: Preview
pl: Podejrzyj

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Probably
pl: Prawdopodobnie

en: Probably not
pl: Prawdopodobnie nie

en: Processor
pl: Procesor

en: Product Image
pl: Obrazek produktu

en: Professional Services
pl: Usługi profesjonalne

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
pl: Chroń swoją witrynę przed atakami typu brute-force oraz DOS i DDOS za pomocą <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Wyłącza również trackbacki i pingbacki.

en: Protected by %1$sALTCHA%2$s
pl: Chronione przez%1$sALTCHA%2$s

en: Public Preview
pl: Podgląd publiczny

en: Public Preview for Drafts
pl: Publiczny podgląd szkiców

en: Public post types:
pl: Typy wpisów publicznych:

en: Publish
pl: Opublikuj

en: Purple
pl: Fioletowy

en: Purple Inverted
pl: Odwrócony fioletowy

en: QA/Quality Control
pl: Kontrola jakości / QA

en: Radio
pl: Przełącznik

en: Radio Buttons
pl: Przełączniki

en: Range Slider
pl: Suwak zakresu

en: Re-Index
pl: Odtwórz indeks

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
pl: Włącz ponownie nieskończone przewijanie w widoku siatki biblioteki multimediów. Przydatne do przewijania dużej biblioteki.

en: Real Estate
pl: Nieruchomości

en: Redirect 404
pl: Przekierowanie 404

en: Redirect 404 to Homepage
pl: Przekieruj 404 na Główną stronę

en: Redirect After Login
pl: Przekieruj po zalogowaniu

en: Redirect After Logout
pl: Przekieruj po wylogowaniu

en: Redirect URL
pl: Adres URL przekierowania

en: Redirect default URLs to:
pl: Przekieruj domyślne adresy URL do:

en: Redirect to:
pl: Przekieruj do:

en: Redirection type
pl: Rodzaj przekierowania

en: Registered
pl: Zarejestrowano

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Registration Date Column
pl: Kolumna daty rejestracji

en: Relationship
pl: Relacja

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove 'Howdy'
pl: Usuń „Witaj”

en: Remove WordPress logo/menu
pl: Usuń logo/menu WordPress

en: Remove all categories
pl: Usuń wszystkie kategorie

en: Remove comments column
pl: Usuń kolumnę komentarzy

en: Remove comments counter/link
pl: Usuń licznik komentarzy/link

en: Remove customize menu
pl: Usuń menu customizera

en: Remove date column
pl: Usuń kolumnę danych

en: Remove extra elements listed below, which most likely come from your theme or plugins.
pl: Usuń dodatkowe elementy wymienione poniżej, które najprawdopodobniej pochodzą z Twojego motywu lub wtyczek.

en: Remove home icon and site name
pl: Usuń ikonę i adres witryny

en: Remove new content menu
pl: Usuń menu dla nowej treści

en: Remove tags column (for posts)
pl: Usuń kolumnę tagów (dla postów)

en: Remove the Help tab and drawer
pl: Usuń zakładkę Pomoc i szufladę

en: Remove updates counter/link
pl: Usuń licznik/link aktualizacji

en: Remove various elements from the admin bar.
pl: Usuń różne elementy z paska administracyjnego.

en: Render this field with Select2
pl: Renderuj to pole za pomocą Select2

en: Repeater
pl: Przekaźnik

en: Repeater Row
pl: Przekaźnik wiersza

en: Replace Media
pl: Wymień Media

en: Reply To
pl: Odpowiedź do

en: Reply to
pl: Odpowiedź do

en: Required
pl: Wymagane

en: Required Color
pl: Kolor pola wymaganego

en: Required Field Indicator
pl: Oznaczenie pola wymaganego

en: Required Text Color
pl: Kolor tekstu pól wymaganych

en: Resend
pl: Wyślij ponownie

en: Resend Now
pl: Wyślij ponownie

en: Resend to
pl: Wyślij ponownie do

en: Reset Columns
pl: Resetuj kolumny

en: Reset Menu
pl: Resetuj menu

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
pl: Zmień rozmiar nowo przesłanych, dużych obrazów na mniejszy wymiar i usuń oryginalnie przesłane pliki. Pliki BMP i nieprzezroczyste pliki PNG zostaną przekonwertowane na pliki JPG i ich rozmiary zostaną zmniejszone.

en: Resources: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s
pl: Źródła: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s

en: Restaurant / Food Service
pl: Restauracja / Usługi gastronomiczne

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restrict login ID to username or email address only.
pl: Ogranicz login ID tylko do nazwy użytkownika lub adresu e-mail.

en: Retail
pl: Wypożyczanie

en: Retired
pl: Emeryt

en: Return Value
pl: Wartość zwracana

en: Review
pl: Opinia

en: Revisions Control
pl: Kontrola wersji

en: Right
pl: Po prawej

en: Right Edge
pl: Prawa krawędź

en: Right Half
pl: Prawa połowa

en: Right Side
pl: Prawa strona

en: Rock
pl: Kamień

en: Row Display
pl: Wyświetlanie wiersza

en: Row Gap
pl: Odstęp między wierszami

en: Row Label
pl: Etykieta wiersza

en: Rows
pl: Wiersze

en: S - Small
pl: S - Mały

en: SE Visibility: OFF
pl: Widoczność SE: WYŁĄCZONA

en: SVG Upload
pl: Przesyłanie SVG

en: Sales
pl: Sprzedaż

en: Satisfaction
pl: Satysfakcja

en: Satisfied
pl: Zadowolony

en: Saturday
pl: Sobota

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save Form Submissions to the Database
pl: Zapisywanie przesłanych formularzy do bazy danych

en: Science / Research
pl: Nauka / Badania

en: Scissor
pl: Nożyce

en: Search
pl: Szukaj

en: Search %s
pl: Szukaj %s

en: Search Code Snippets
pl: Szukaj fragmentów kodu

en: Search Engines Visibility Status
pl: Stan widoczności w wyszukiwarkach

en: Search Field Groups
pl: Szukaj grup pól

en: Search Fields
pl: Pola wyszukiwania

en: Search Options Page
pl: Szukaj strony opcji

en: Search Post Types
pl: Szukaj typów treści

en: Search Style Template
pl: Szukaj szablonów stylów

en: Search Taxonomies
pl: Szukaj taksonomii

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
pl: Wyszukiwarki są zniechęcane do indeksowania tej strony. Kliknij, aby zmienić ustawienia.

en: Search page
pl: Strona wyszukiwania

en: Search terms
pl: Szukaj taksonomii

en: Search users
pl: Szukaj użytkowników

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Seasonal
pl: Pracownik sezonowy

en: Second Dropdown Options
pl: Opcje drugiej listy rozwijanej

en: Secret key
pl: Klucz prywatny

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Select
pl: Wybierz

en: Select Form
pl: Wybierz formularz

en: Select Heading
pl: Wybierz nagłówek

en: Select Image
pl: Wybierz obrazek

en: Select Images
pl: Wybierz obrazki

en: Select New Media File
pl: Wybierz Nowy plik multimedialny

en: Select Profile Picture
pl: Wybierz obrazek profilowy

en: Select Type
pl: Wybierz rodzaj

en: Select a Form
pl: Wybierz formularz

en: Select a field to see the options
pl: Wybierz pole, by zobaczyć opcje

en: Select an Image
pl: Wybierz obraz

en: Select and display one of your forms.
pl: Wybierz i wyświetl jeden z formularzy

en: Select field
pl: Wybierz pole

en: Select or search
pl: Wybierz lub wyszukaj

en: Select...
pl: Wybierz...

en: Self-employed
pl: Samozatrudniony

en: Send Now
pl: Wyślij Teraz

en: Send To
pl: Wyślij do

en: Send To Email
pl: Wyślij na adres e-mail

en: Sender
pl: Nadawca

en: Sending test email...
pl: Wysyłanie testowe e-maila...

en: Separate URL for each role
pl: Rozdziel adresy URL dla każdej z ról

en: Separate with comma for multiple emails
pl: Wiele adresów e-mail rozdziel przecinkami

en: September
pl: Wrzesień

en: September 19, 2023
pl: Wrzesień 19, 2023

en: Server error. Upload directory isn't writable.
pl: Błąd serwera. Nie można zapisywać plików w katalogu.

en: Set a logo for the admin area.
pl: Ustaw logotyp obszaru administracyjnego

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
pl: Ustaw niestandardowy adres URL przekierowania dla wszystkich lub niektórych typów użytkowników po zalogowaniu.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
pl: Ustaw niestandardowy adres URL przekierowania dla wszystkich lub niektórych ról użytkowników po wylogowaniu.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
pl: Ustaw niestandardową nazwę nadawcy i adres e-mail. Opcjonalnie skorzystaj z zewnętrznej usługi SMTP, aby mieć pewność, że e-maile z powiadomieniami i transakcjami z Twojej witryny będą dostarczane do skrzynek odbiorczych.

en: Set interval to once every
pl: Ustaw interwał na raz na każdy

en: Set links to be active for a maximum of
pl: Ustaw odnośniki tak, aby były aktywne przez maksymalnie

en: Set the password:
pl: Ustaw hasło:

en: Set width to
pl: Ustaw szerokość na

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings imported successfully
pl: Ustawienia zostały zaimportowane

en: Settings saved.
pl: Ustawienia zapisane.

en: Several times a month
pl: Kilka razy w miesiącu

en: Several times a week
pl: Kilka razy w tygodniu

en: Several times a year
pl: Kilka razy w roku

en: Share about ASE on:
pl: Udostępnij informacje o ASE na:

en: Shortcode to embed this form
pl: Krótki kod do osadzenia tego formularza

en: Show
pl: Pokaż

en: Show All
pl: Pokaż wszystkie

en: Show Custom Taxonomy Filters
pl: Pokaż własne filtry taksonomii

en: Show ID column
pl: Pokaż kolumnę ID

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
pl: Pokaż ID w wierszach akcji wraz z łączami do Edycji, Przeglądania itp.

en: Show Less
pl: Pokaż mniej

en: Show Page
pl: Pokaż stronę

en: Show _MENU_ entries
pl: Pokaż wpisy _MENU_

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
pl: Wyświetl edytowalną stronę "Tryb konserwacji" na przodzie witryny podczas wykonywania tymczasowej konserwacji strony. Zalogowani administratorzy będą nadal normalnie przeglądać witrynę.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
pl: Pokaż dodatkowe filtr(y) w tabelach list dla hierarchicznych, niestandardowych taksonomii.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
pl: Pokazuje status paska administratora, gdy wyszukiwarki są ustawione na zniechęcanie do indeksowania witryny. Ustawia się to za pomocą pola wyboru "Widoczność dla wyszukiwarek" w Ustawienia >> Czytanie.

en: Show duplication link on:
pl: Pokaż link do powielania na:

en: Show excerpt column
pl: Pokaż kolumnę excerpt

en: Show featured image column
pl: Pokaż kolumnę z głównym obrazem

en: Show file size column in media library
pl: Pokaż kolumnę rozmiaru pliku w bibliotece multimediów

en: Show last modified column
pl: Pokaż kolumnę ostatniej modyfikacji

en: Show less
pl: Pokaż mniej

en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: Show private fields
pl: Pokaż prywatne pola

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
pl: Pokaż administratorom krótkie podsumowanie systemu, na którym działa witryna, w pulpitu nawigacyjnego "W skrócie". Obejmuje to oprogramowanie serwera WWW, wersję PHP, oprogramowanie bazy danych i adres IP serwera.

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address. It will also show the size of the site, database, root, wp-content, plugins, themes and upload folders.
pl: Pokaż administratorom krótkie podsumowanie systemu, w którym działa witryna, w widżecie panelu „W skrócie”. Obejmuje to: oprogramowanie serwera WWW, wersję PHP, oprogramowanie bazy danych i adres IP serwera. Pokaże także rozmiar witryny, bazy danych, katalogu głównego, zawartości, wtyczek, motywów i folderów przesyłania.

en: Show the form description
pl: Pokaż opis formularza

en: Show the form title
pl: Pokaż tytuł formularza

en: Show the values by default
pl: Domyślnie pokazuj wartości

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
pl: Wyświetlanie od 0 do 0 z 0 wpisów

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
pl: Wyświetlanie _START_ do _END_ z _TOTAL_ wpisów

en: Side
pl: Z boku

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Single page/post/CPT
pl: Pojedyncza strona/wpis/CPT

en: Single post/page/CPT
pl: Pojedynczy wpis / strona / CPT

en: Site Icon
pl: Ikona witryny

en: Site Identity on Login Page
pl: Tożsamość witryny na stronie logowania

en: Site key
pl: Klucz witryny

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size (Full)
pl: Rozmiar (Pełny)

en: Size (Simple)
pl: Rozmiar (Prosty)

en: Skilled Labor
pl: Wykwalifikowana siła robocza

en: Skipped
pl: Pominięte

en: Sleeping pods
pl: Kapsuły do ​​spania

en: Small
pl: Mały

en: Snippet Options
pl: Opcje fragmentów

en: Snippet updated
pl: Fragment zaktualizowano

en: Snippet was successfully executed.
pl: Fragment kodu został uruchomiony.

en: Solid
pl: Linia

en: Solid Bar Labels
pl: Pełne etykiety pasków

en: Some college
pl: Jakaś uczelnia

en: Something went wrong.
pl: Coś poszło nie tak.

en: Something went wrong. Log was not cleared.
pl: Coś poszło nie tak. Dziennik zdarzeń nie został wyczyszczony.

en: Something went wrong. Please check the latest log entry for details. This page will reload now...
pl: Coś poszło nie tak. Sprawdź wpisy dziennika, by sprawdzić szczegóły. Strona zostanie teraz odświeżona...

en: Something went wrong. Snippet was not successfully executed.
pl: Coś poszło nie tak. Nie udało się wykonać fragmentu kodu.

en: Something went wrong. Unable to delete email delivery log entry with the ID %s.
pl: Coś poszło nie tak. Nie można usunąć wpisu dziennika dostarczania wiadomości e-mail o  identyfikatorze %s.

en: Somewhat better
pl: Trochę lepiej

en: Somewhat worse
pl: Trochę gorzej

en: Sorry, an error occurred! Your form cannot be submitted.
pl: Wystąpił błąd. Twój formularz nie może zostać wysłany.

en: Sort
pl: Sortuj

en: Sort Order
pl: Kierunek sortowania

en: Source
pl: Źródło

en: Spacer
pl: Odstęp w pionie

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Spam Protection
pl: Ochrona przed spamem

en: Spam protection fields
pl: Pola ochrony przed spamem

en: Specify the granularity (increment or decrement) of the value.
pl: Określ szczegółowość (zwiększenie lub zmniejszenie) wartości.

en: Spinner
pl: Przycisk +/-

en: Spread
pl: Rozpiętość

en: Stacked Steps
pl: Schody piętrowe

en: Stacked Waves
pl: Fale skumulowane

en: Standard Fonts
pl: Standardowy krój pisma

en: Star
pl: Gwiazdka

en: State/Province
pl: Województwo

en: Step
pl: Krok

en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: String: True or False
pl: Ciąg znaków: Prawda lub Fałsz

en: String: Yes or No
pl: Ciąg znaków: Tak lub Nie

en: Stripes
pl: Paski

en: Strongly agree
pl: Zdecydowanie się zgadzam

en: Strongly disagree
pl: Zdecydowanie się nie zgadzam

en: Style
pl: Styl

[ctx: Style Template]
en: Add New
pl: Utwórz

en: Styles
pl: Style

en: Subject
pl: Temat

en: Submenu
pl: Menu podrzędne

en: Submit
pl: Wyślij

en: Submit Button
pl: Przycisk wysyłania

en: Submit Button Alignment
pl: Wyrównanie przycisku wysyłania

en: Submit Button CSS Class
pl: Klasa CSS przycisku wysyłania

en: Submit Button Text
pl: Tekst przycisku wysyłania

en: Success
pl: Udało się

en: Success Message
pl: Wiadomość o wysłaniu

en: Successful
pl: Pomyślnie

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Support
pl: Pomoc techniczna

en: Taxonomy
pl: Taksonomia

en: Taxonomy Options
pl: Opcje taksonomii

en: Taxonomy Terms
pl: Taksonomie

en: Taxonomy term
pl: Taksonomia

en: Technology
pl: Technologia

en: Telecommunications
pl: Telekomunikacja

en: Temporary
pl: Praca tymczasowa

en: Term
pl: Taksonomia

en: Term IDs
pl: ID taksonomii

en: Term does not exist, so cannot be deleted
pl: Taksonomia nie istnieje, więc nie można jej usunąć

en: Terms Order
pl: Sortowanie taksonomii

en: Test Email
pl: Wiadomość testowa

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
pl: E-mail testowy został pomyślnie wykonany</span>.<br />Sprawdź skrzynkę odbiorczą odbiorcy wiadomości e-mail, aby zweryfikować pomyślne dostarczenie.

en: Text
pl: Tekst

en: Text Align
pl: Wyrównanie tekstu

en: Text Alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Text Area
pl: Pole tekstowe

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Text Decoration
pl: Dekoracja tekstu

en: Text Transform
pl: Przekształcenie tekstu

en: Text Type
pl: Typ tekstu

en: Thank you for your submission. We will get back to you as soon as possible.
pl: Dziękujemy za twoje zgłoszenie. Odezwiemy się tak szybko, jak to jest możliwe.

en: The %s directory could not be created
pl: Nie można utworzyć katalogu %s

en: The %s directory is not writable, therefore the code snippet files cannot be saved.
pl: W katalogu %s nie można zapisywać plików. Dlatego nie można też zapisać plików z fragmentami kodu.

en: The allowed extensions are pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, ppt, pptx, pps, ppsx, jpg, jpeg, png, gif, bmp, mp3, mp4, ogg, wav, mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, txt, zip, rar, 7z, csv
pl: Dozwolone są pliki z następującymi rozszerzeniami: pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, ppt, pptx, pps, ppsx, jpg, jpeg, png, gif, bmp, mp3, mp4, ogg, wav, mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, txt, zip, rar, 7z, csv

en: The code is active. Click to deactivate it
pl: Kod jest włączony. Kliknij, aby go wyłączyć

en: The code is inactive. Click to activate it
pl: Kod jest wyłączony. Kliknij, aby go włączyć

en: The company culture allows for work-life balance
pl: Kultura firmy pozwala na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
pl: Obecny plik zostanie zastąpiony przesłanym/wybranym plikiem (tego samego typu) z zachowaniem aktualnego ID, daty publikacji i nazwy pliku. W ten sposób żadne istniejące linki nie zostaną utracone.

en: The field group with the lowest order will appear first.
pl: Grupa pól o najniższej wartości pola kolejność pojawi się jako pierwsza.

en: The field label that editors will see.
pl: Etykieta pola widoczna dla redaktorów.

en: The field name is passed into get_cf() to retrieve values. Use only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa pola jest przekazywana do funkcji get_cf() w celu pobrania wartości. Używaj tylko małych liter, cyfr i podkreśleń.

en: The preview seen here will use the Form Builder default style. Please preview on the frontend to see the theme's style applied.
pl: Podgląd widoczny tutaj będzie używał domyślnego stylu Kreatora Formularzy. Proszę wyświetlić podgląd w interfejsie użytkownika, aby zobaczyć zastosowany szablon stylów.

en: The reCAPTCHA keys are not entered.
pl: Nie zostały wpisane klucze reCAPTCHA.

en: The reCAPTCHA was not entered correctly
pl: Kod reCAPTCHA nie został wpisany poprawnie.

en: The role(s) above have the <code>%s</code> capability required to view and access the menu item.
pl: Role powyżej mają możliwości <code>%s</code> wymagane do przeglądania i uzyskiwania dostępu do elementu menu.

en: The snippet has been deactivated. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, then <strong>update and activate</strong> the snippet.
pl: Fragment kodu został wyłączony. <strong>Napraw kod</strong> powodujący błąd, a następnie <strong>zaktualizuj i włącz</strong> fragment.

en: The taxonomy_name or args[taxonomy_name] parameter must be included in the request.
pl: Taxonomy_name lub args[taxonomy_name] parametr musi być załączony w zapytaniu.

en: The text beside the checkbox
pl: Tekst obok pola wyboru

en: There was a problem verifying your captcha
pl: Wystąpił problem przy weryfikacji twojego captcha

en: There was a problem with your submission. Please try again.
pl: Wystąpił problem z twoją wysyłką. Spróbuj ponownie.

en: Third Dropdown Options
pl: Opcje trzeciej listy rozwijanej

en: This email was sent from #linked_site_name.
pl: Ta wiadomość e-mail została wysłana z #linked_site_name.

en: This field is invalid.
pl: Niepoprawna wartość pola.

en: This field is not set up yet.
pl: To pole nie zostało jeszcze skonfigurowane.

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: This has <strong>triggered safe mode</strong> to be enabled and all PHP snippets execution are currently stopped. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, <strong>update</strong> the snippet, and only then, <strong>activate</strong> the snippet and <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>disable safe mode</strong></a>.
pl: Spowodowało to <strong>włączenie trybu awaryjnego</strong>, więc wykonywanie wszystkich fragmentów kodu PHP zostało zatrzymane. <strong>Napraw kod</strong> powodujący błąd, <strong>zaktualizuj</strong> fragment kodu i dopiero wtedy <strong>wykonaj</strong> fragment kodu i <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>wyłącz tryb awaryjny</strong></a>.

en: This is a multi-select field
pl: To jest pole wielokrotnego wyboru

en: This is a required field
pl: To pole jest wymagane

en: This is for the Entries page
pl: To jest strona Wpisów

en: This link has expired or is invalid!
pl: Odnośnik wygasł lub jest niepoprawny!

en: This option will only work if the Field Max Width is set and width is smaller than container.
pl: Opcja ta zadziała tylko wtedy, gdy ustawiona jest maksymalna szerokość pola i szerokość jest mniejsza od kontenera.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
pl: W dniu dzisiejszym witryna jest poddawana dłuższym pracom konserwacyjnym. Dziękujemy za cierpliwość.

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status fatal">fatal error</span>:
pl: Ten fragment kodu spowodował następujący <span class="php-error-status fatal">błąd krytyczny</span>:

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status non-fatal">non-fatal error</strong>:</span>
pl: Ten fragment kodu spowodował następujący <span class="php-error-status non-fatal">błąd niekrytyczny</strong>:</span>

en: Thumbnail (cropped)
pl: Miniaturka (przycięty)

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Time
pl: Czas

en: Timezones
pl: Strefy czasowe

en: Tips
pl: Podpowiedzi

en: Title
pl: Tytuł

en: To
pl: Do

en: To Create New Form
pl: Aby utworzyć nowy formularz

en: To create a new Custom Style, go to the %1$sStyles%2$s page.
pl: Aby utworzyć nowy styl, przejdź do strony %1$sStyle%2$s.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
pl: Aby wykluczyć obraz z konwersji i zmiany rozmiaru, do nazwy pliku dołącz przyrostek „-nr”, np. zdjęcie-ptaka-4k-nr.jpg

en: Toggle row visibility
pl: Przełącz widoczność wiersza

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Top
pl: Na górze

en: Top Spacing
pl: Górny odstęp

en: Translate
pl: Tłumacz

en: Transparency
pl: Przezroczystość

en: Transportation / Logistics
pl: Transport / Logistyka

en: Trash
pl: Kosz

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
pl: Wyzwalaj publikację zaplanowanych postów wszystkich typów oznaczonych jako "pominięty harmonogram" za każdym razem, gdy odwiedzana jest witryna.

en: Triggered from:
pl: Wyzwalane przez:

en: True
pl: Prawda

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Turnstile
pl: Bramka

en: Turnstile secret key
pl: Klucz prywatny Turnstile

en: Turnstile site key
pl: Klucz witryny Turnstile

en: Turnstile will not work untill the Site and Secret Keys are set up. Add Keys in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
pl: Turnstile nie będzie działać, dopóki nie zostanie ustawiony klucz prywatny. Dodaj klucz w module ochrony CAPTCHA ASE %1$stutaj%2$s.

en: Type
pl: Typ

en: Type of page
pl: Rodzaj strony

en: Typography
pl: Typografia

en: U.S. States
pl: Stany USA

en: U.S. States Abbreviations
pl: Skróty stanów USA

en: URL
pl: Adres URL

en: URL / oEmbed
pl: Adres URL / oEmbed

en: Unable to delete %s
pl: Nie można usunąć %s

en: Unauthorized.
pl: Bez dostępu

en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: Under 18
pl: Poniżej 18

en: Under maintenance
pl: Trwają prace konserwacyjne

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unlikely
pl: Mało prawdopodobne

en: Untitled
pl: Nienazwany

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Update %s
pl: Aktualizuj %s

en: Update Options Page
pl: Aktualizuj stronę opcji

en: Update Post Type
pl: Aktualizuj typ treści

en: Upgrade
pl: Ulepsz

en: Upload
pl: Wczytaj

en: Upload Button
pl: Przycisk wczytywania

en: Upload File
pl: Wczytaj plik

en: Upload Label
pl: Etykieta wczytywania

en: Upload image
pl: Wczytaj obrazek

en: Uploaded Date
pl: Data przesłania

en: Uploaded Date and Time
pl: Data i godzina przesłania

en: Uploaded Time
pl: Godzina przesłania

en: Uppercase
pl: Wielkie litery

en: Use #form_details for including all form data
pl: Użyj #form_details, by załączyć wszystkie dane

en: Use #form_title for the form title
pl: Użyj #form_title, by użyć tytułu formularza

en: Use #site_name for the site name
pl: Użyj #site_name, by użyć nazwy witryny

en: Use <strong>#page_url</strong> for the URL of the page the form is displayed on.
pl: Użyj <strong>#page_url</strong> dla adresu URL strony, na której wyświetlany jest formularz.

en: Use Selected Image
pl: Użyj Wybranego obrazu

en: Use [admin_email] for the site administrator's email
pl: Użyj [admin_email], by użyć adres e-mail administratora witryny

en: Use a customizable page
pl: Użyj strony, którą można dostosować

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site:
pl: Użyj krótkiego kodu, takiego jak w poniższym przykładzie, aby wyświetlić adres e-mail w interfejsie witryny:

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
pl: Użyj shortcode, takiego jak poniższe przykłady, aby wyświetlić adres e-mail w interfejsie witryny: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> aby wyświetlić adres e-mail w nowej linii</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> aby wyświetlić e-mail w tej samej linii</li>
            		</ul>

en: Use an existing page
pl: Użyj istniejącej strony

en: Use as Profile Picture
pl: Użyj jako obrazek profilowy

en: Use custom order of terms on frontend query and display.
pl: Użyj własnej kolejności taksonomii w zapytaniach i do wyświetlania na stronie głównej.

en: Use custom order on frontend query and display of enabled post types. You may need to manually set query order by <code>menu_order</code> in an <code>ascending</code> order.
pl: Użyj niestandardowej kolejności zapytań na stronie głównej i wyświetlania włączonych typó treści. Może być konieczne ręczne ustawienie kolejności zapytań według <code>menu_order</code> w kolejności <code>rosnącej</code>.

en: Use original label
pl: Użyj oryginalnej etykiety

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
pl: Użyj ikony witryny i adresu URL, aby zastąpić domyślny logotyp WordPress z odnośnikiem do wordpress.org na stronie logowania. Przejdź do: <a href="%1$s">Ustawienia ogólne</a> lub <a href="%2$s">Dostosowywanie</a>, aby ustawić lub zmienić ikonę witryny.

en: Use this for the default sort
pl: Użyj do domyślnego sortowania

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user role(s).
pl: Przydatne, gdy trzeba zmodyfikować obszar administracyjny tylko dla określonych ról użytkownika.

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user(s).
pl: Przydatne, gdy potrzebujesz modyfikacji kokpitu administracyjnego tylko dla użytkowników o konkretnych rolach.

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: User ID fields will not show in your form.
pl: Identyfikator użytkownika nie będzie pokazany w twoim formularzu.

en: User Roles
pl: Role użytkownika

en: User role
pl: Rola użytkownika

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Username only
pl: Tylko nazwa użytkownika

en: Utilities
pl: Narzędzia

en: V
pl: Poziomo

en: Validate with:
pl: Zweryfikuj za pomocą:

en: Validation
pl: Kontrola poprawności

en: Validation Messages
pl: Komunikat poprawności danych

en: Validation Text
pl: Tekst kontroli poprawności

en: Value
pl: Wartość

en: Values
pl: Wartości

en: Various Admin UI Enhancements
pl: Różne ulepszenia interfejsu administratora

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
pl: Różne, mniejsze ulepszenia dla różnych części interfejsu administratora.

en: Verification failed. Try again later.
pl: Niepoprawna weryfikacja. Spróbuj ponownie później.

en: Verified
pl: Zweryfikowano

en: Verifying you're not a robot...
pl: Sprawdzamy, czy nie jesteś robotem...

en: Verifying... please wait.
pl: Weryfikacja... proszę czekać.

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Very important
pl: Bardzo ważne

en: Via a secure URL
pl: Przez bezpieczny adres URL

en: Video
pl: Film

en: View
pl: Podgląd

en: View Admin as Role
pl: Wyświetl administratora jako typ

en: View Code Snippet
pl: Zobacz fragment kodu

en: View Content
pl: Podgląd treści

en: View Field Group
pl: Zobacz grupę pól

en: View Options Page
pl: Zobacz stronę opcji

en: View Post Type
pl: Zobacz typ treści

en: View Style Template
pl: Zobacz szablon stylów

en: View Taxonomy
pl: Zobacz taksonomię

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
pl: Wyświetl strony administratora i witrynę (zalogowany) jako jedna z typów użytkownika innego niż Administrator.

en: View documentation
pl: Zobacz dokumentację

en: Visit the homepage
pl: Przejdź na stronę główną

en: WYSIWYG Editor
pl: Edytor wizualny

en: We'll be back soon.
pl: Wrócimy niebawem.

en: WebP quality:
pl: Jakość WebP:

en: Website / URL
pl: Witryna / Adres URL

en: Wednesday
pl: Środa

en: Welcome to WordPress
pl: Witamy w WordPress

en: When
pl: Kiedy

en: Where to execute / insert
pl: Gdzie wykonać / wstawić

en: Wider Admin Menu
pl: Szersze menu administratora

en: Widget theme
pl: Motyw widżetu

en: Widowed
pl: Owdowiała(y)

en: Width
pl: Szerokość

en: Will use the site icon set in Settings >> General.
pl: Możesz użyć ikony witryny ustawionej w Ustawienia >> Ogólne.

en: Would You / Probability
pl: Czy ty / Prawdopodobieństwo

en: Write a quick, 5-star review for ASE
pl: Napisz krótką, 5-gwiazdkową recenzję dla ASE

en: XL - Extra large
pl: XL - Bardzo duży

en: XS - Extra small
pl: XS - Bardzo mały

en: XXL - Extra extra large
pl: XXL - Bardzo, bardzo duży

en: XXS - Extra extra small
pl: XXS - Bardzo, bardzo mały

en: XXXL - Extra extra extra large
pl: XXXL - Bardzo, bardzo, bardzo duży

en: Yellow
pl: Żółty

en: Yellow Inverted
pl: Odwrócony żółty

en: Yes
pl: Tak

en: Yes, of course
pl: Tak, oczywiście

en: You are trying to edit a form that does not exist.
pl: Próbujesz edytować formularz, który nie istnieje.

en: You are trying to view an entry that does not exist.
pl: Próbujesz wyświetlić wpis, który nie istnieje.

en: You can also append <strong>?bypass=%1$s</strong> in the URL to bypass the password entry form. e.g. %2$s/?bypass=%3$s. This can be useful when you need to quickly share a dev site with another person, e.g. a client.
pl: Możesz także dodać <strong>?bypass=%1$s</strong> do adresu URL, aby pominąć formularz wprowadzania hasła. np. %2$s/?bypass=%3$s. Może to być przydatne, gdy chcesz szybko udostępnić witrynę internetową w fazie produkcji innej osobie, np. klientowi.

en: You can also paste an image URL hosted on another site.
pl: Możesz również wkleić adres URL obrazka umieszczonego na innej stronie.

en: You can export the form styles and then import the form styles in the same or different website.
pl: Możesz eksportować styl formularza i zaimportować je na tej samej lub w innej witrynie.

en: You can export the settings and then import the form in the same or different website.
pl: Możesz eksportować ustawienia i później zaimportować formularz w tej samej lub innej witrynie.

en: You can resend the following message to the same destination or to a different one.
pl: Możesz ponownie wysłać następującą wiadomość do tego samego lub innego adresata.

en: You did not add any fields to your form. %1$sGo back%2$s and add some.
pl: Nie dodałeś żadnych pól do formularza. %1$sWróć%2$s i dodaj jakieś.

en: You might need to reload your browser tab to see it.
pl: Musisz odświeżyć stronę, by to zobaczyć.

en: Your IP address is %1$s <span class="faded">(from %2$s header)</span>
pl: Twój adres IP to: %1$s <span class="faded">(z nagłówka %2$s)</span>

en: Your submission for:
pl: Twoje zgłoszenie na:

en: Zip/Postal
pl: Kod pocztowy

[ctx: add new]
en: Add Code Snippet
pl: Utwórz fragment kodu

[ctx: add new on admin bar]
en: Code Snippet
pl: Fragment kodu

[ctx: add new on admin bar]
en: Style Template
pl: Szablon stylów

[ctx: admin menu]
en: Code Snippets
pl: Fragmenty kodu

[ctx: admin menu]
en: Style Template
pl: Szablon stylów

en: and
pl: i

en: at
pl: o

en: auto-generated
pl: automatycznie generowany

en: between
pl: pomiędzy

en: contact
pl: kontakt

en: contains
pl: zawiera

en: crop
pl: przytnij

en: days for:
pl: dni dla:

en: decimal points
pl: miejsca dziesiętne

en: default
pl: domyślnie

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: e.g. /contact/
pl: np. /kontakt/

en: e.g. 202.73.201.157
pl: np. 202.73.201.157

en: e.g. 280
pl: np. 280

en: e.g. 72
pl: np. 72

en: e.g. F j, Y - H:i:s
pl: np.: F j, Y - H:i:s

en: e.g. backend
pl: np. backend

en: e.g. https://www.example.com/custom-login-style.css
pl: np. https://www.example.com/custom-login-style.css

en: e.g. https://www.site.com/media/brand_logo.jpg
pl: np.: https://www.site.com/media/brand_logo.jpg

en: e.g. maintenance
pl: np. tryb serwisowy

en: e.g. my-account
pl: np. moje-konto

en: e.g. wp/v2/posts
pl: np. wp/v2/posts

en: earlier than
pl: wcześniej niż

en: entries
pl: wpisów

en: equals
pl: równa się

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
pl: nieudane próby logowania dozwolone przed 15-minutową blokadą

en: for:
pl: dla:

en: form
pl: formularz

en: frontend (conditional)
pl: interfejs użytkownika (warunkowo)

en: greater than
pl: więcej niż

en: if
pl: jeżeli

en: is
pl: jest

en: is / one of
pl: jest / jeden z

en: is greater than
pl: jest większe niż

en: is greater than or equal to
pl: jest większe lub równe

en: is less than
pl: jest mniejsze niż

en: is less than or equal to
pl: jest mniejsze lub równe

en: is not
pl: nie jest

en: is not / not any of
pl: nie jest / żaden z

en: later than
pl: później niż

en: less than
pl: mniej niż

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
pl: blokada(y) zablokuje dalsze próby logowania na 24 godziny

en: log entries and delete older ones.
pl: wpisy do dziennika i usuń starsze.

en: no crop
pl: nie przycinaj

en: of the CAPTCHA challenge
pl: wyzwania CAPTCHA

en: or
pl: lub

en: pixels
pl: piksele

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
pl: pikseli <span class="faded">(Domyślnie jest 1920 pikseli)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
pl: pikseli. <span class="faded">(Domyślnie jest 1920 pikseli)</span>

[ctx: post type general name]
en: Code Snippets
pl: Fragmenty kodów

[ctx: post type general name]
en: Style Templates
pl: Szablony stylów

[ctx: post type singular name]
en: Code Snippet
pl: Fragment kodu

[ctx: post type singular name]
en: Style Template
pl: Szablon stylów

en: px
pl: piks

en: reCAPTCHA v2 secret key
pl: Klucz prywatny reCAPTCHA v2

en: reCAPTCHA v2 site key
pl: Klucz witryny reCAPTCHA v2

en: reCAPTCHA v3 secret key
pl: Klucz prywatny reCAPTCHA v3

en: reCAPTCHA v3 site key
pl: Klucz witryny reCAPTCHA v3

en: reCAPTCHA verification failed.
pl: Niepoprawnie zweryfikowane reCAPTCHA

en: reCAPTCHA widget
pl: Widżet reCAPTCHA

en: reCAPTCHA will not work untill the Site and Secret Keys are set up. Add Keys in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
pl: reCAPTCHA nie będzie działać, dopóki nie zostanie ustawiony klucz prywatny. Dodaj klucz w module ochrony CAPTCHA ASE %1$stutaj%2$s.

en: revisions for:
pl: poprawki dla:

en: the life-span of the challenge
pl: Czas trwania wyzwania

en: to display the email on it's own line
pl: aby wyświetlić e-mail w osobnym wierszu

en: to show the email inline
pl: aby wyświetlić e-mail w linii

en: to show the email inline and linked with <strong>mailto:</strong>
pl: aby wyświetlić wiadomość e-mail w tekście i połączyć ją z <strong>mailto:</strong>

en: to show the email inline and linked with <strong>mailto:</strong> with a pre-defined subject line.
pl: aby wyświetlić wiadomość e-mail w tekście i połączyć ją z <strong>mailto:</strong>, ze wstępnie zdefiniowanym tematem.

en: to show the email inline, linked with <strong>mailto:</strong> and has a custom CSS class to more easily customize the style.
pl: aby wyświetlić wiadomość e-mail w tekście, połączoną z <strong>mailto:</strong> i posiadającą własną klasę CSS, aby łatwiej dostosować styl.

en: to show the email, linked with <strong>mailto:</strong>, with a custom text and has a custom CSS class to more easily customize the style, e.g. as a "Contact Us" button.
pl: aby wyświetlić wiadomość e-mail połączoną z <strong>mailto:</strong>, z własnym tekstem i niestandardową klasą CSS, aby łatwiej dostosować styl, np. jako przycisk „Skontaktuj się z nami”.

en: with AVIF support
pl: ze wsparciem AVIF

en: without AVIF support
pl: bez obsługi AVIF
